Pielgrzymka parafialna po podkrakowskich klasztorach

PIELGRZYMKA PARAFIALNA

W sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 6, wyruszyliśmy na autokarową pielgrzymkę parafialną, którą zorganizował ks. Proboszcz. Naszym celem były 4 główne miejsca: Tyniec, Bielany, Czerna i Miechów. Kilka słów o każdym z nich…

Tyniec znany jest pod nazwą Polskie Monte Cassino, gdzie na reprezentatywnym wzgórzu znajduje się najstarszy z istniejących klasztorów w Polsce – opactwo Benedyktynów. Mieliśmy tu okazję obejrzeć wnętrze kościoła św. Apostołów – Piotra i Pawła, wspólnie pomodlić się, a także zwiedzić plac wokół niego i zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle Wisły.

W Bielanach znajduje się Klasztor oo. Kamedułów, do którego poszliśmy pieszo asfaltową drogą – w otoczeniu pięknych winorośli i lasów. Miejsce to mogli zwiedzić tylko mężczyźni, gdyż kobiety mogą tam wchodzić tylko w wybrane dni w roku. Klasztor ten, słynie z wszechogarniającej ciszy i spokoju, a zakonnicy, którzy tam przebywają mają ściśle ustalony plan dnia, który rozpoczyna się już o godz. 3:30.

Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej to niezwykłe miejsce ‘zawieszone między światem Boga a światem ludzi’. Ojciec Karmelita oprowadził nas po wnętrzu klasztoru oraz terenie wokół niego, po czym w otoczeniu zieleni odprawiliśmy wspólnie drogę krzyżową.

Ostatnim miejscem naszego pielgrzymowania była Bazylika Grobu Bożego w Miechowie, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św., którą odprawił nasz ks. Proboszcz. Siostra zakonna oprowadziła nas po bazylice i opowiedziała historię tego miejsca. Zachęciła także do jego odwiedzenia w Wielkim Tygodniu, gdyż wówczas obchody są niezwykle uroczyste i wzniosłe.

 

Brak możliwości komentowania.