Niedziela – 28.11.2021

1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny – adwentowym czasem, radosnego pełnego modlitewnego czuwania i oczekiwania na przyjście Pana.  Do wtorku trwa  nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencjach spokoju i jedności w naszej Ojczyźnie.
  2. Roraty codziennie o 17.00, a wcześniej Godzinki o 16.40– zapraszamy do uczestnictwa w pięknym nabożeństwie maryjnym, zwłaszcza dzieci z lampionami. Dzieci codziennie losują figurkę Matki Bożej i wspólnie z całą rodziną módlcie się w domu.
  3. W tygodniu I czwartek, piątek, sobota miesiąca – skorzystajmy ze spowiedzi, aby owocnie przeżyć ten czas przemiany, codziennie półgodziny przed Mszą św. W I piątek odwiedzę chorych od 12.30, spowiedź z adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 w I sobotę też od 16.00 adoracja.
  4. Intencje mszalne…
  5. Za tydzień XXII Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  6. Dziękuję za zrobienie dekoracji adwentowej Pani Małgorzacie     Zielińskiej i  wieńców adwentowych – Pani Bożenie Piecuch. Dziękuję za     sprzątanie Kościoła, złożona ofiarę od sprzątających. Proszę o podjęcie opieki nad świątynią przez rodziny; Dryja Beata, Kret Edward. Orzech Helena, Sajdak Franciszka.
  7. W zakrystii są już świece Caritas – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; duże 15zł, małe 6zł. Są już poświęcone opłatki wigilijne, można je zabrać. I jak co roku z tej okazji – nie od razu, ale w ciągu roku składamy po 50 zł od rodziny jako wynagrodzenie dla Pana Organisty i kościelnego za ich piękną posługę.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; tygodnik niedziela o adwencie.
  9. Adwent to czas niesienia pomocy potrzebujących, jak co roku nasza Caritas organizuje akcję podziel się z bliźnim na Święta. Tradycyjnie będą wystawione      pojemniki w naszych sklepach do 20.12. Bardzo prosimy składać produkty spożywcze i chemie. Zachęcamy też grupy parafialne, KGW oraz  chętnych do zrobienia stroików świątecznych na kiermasz w 3 niedziele 16.12 – a dobrowolne ofiary przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących.
  10. W mijającym tygodniu z naszej wspólny parafialnej przeszedł do wieczność śp. Jan Wiącek z Huty – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu  wieczne spoczywanie.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła – o owocne przeżycie adwentowego czasu.