Niedziela – 27.11.2022

1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny – adwentowym czasem, radosnego czuwania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
  2. Roraty codziennie o 17.00, a wcześniej Godzinki o 16.40– zapraszamy do uczestnictwa w pięknym nabożeństwie maryjnym, zwłaszcza dzieci z lampionami. Dzieci codziennie losują figurkę Matki Bożej i wspólnie z całą rodziną modlą się w domu.
  3. W tygodniu I czwartek, piątek, sobota miesiąca – skorzystajmy ze spowiedzi, aby owocnie przeżyć ten czas, codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek spowiedź z adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 w I sobotę odwiedzę chorych od 8.30, a od 16.00 adoracja, o 16.30 różaniec I sobotni poprowadzi AK. Za tydzień I niedziela adoracyjna i po sumie kolejna katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.
  4. Intencje mszalne…
  5. Za tydzień XXIII Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie –zbiórka do puszek.
  6. Dziękuję za zrobienie pięknej dekoracji adwentowej oraz  wieńców      adwentowych – jak co roku tym samym osobom – niech Bóg wynagrodzi. Dziękuję za sprzątanie      Kościoła, złożona ofiarę od sprzątających. Proszę o podjęcie opieki nad świątynią przez rodziny; Zuba Aneta, Starzec Kazimiera, Bryk Helena, Bryk Maria.
  7. W zakrystii są już świece Caritas – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom;  duże 18zł, małe 8zł. Na początku adwentu są poświęcone opłatki wigilijne,         można je zabrać do domów. I jak co roku z tej okazji – nie od razu, ale w ciągu  roku składamy po 60 zł od rodziny jako wynagrodzenie dla Pana Organisty i kościelnego za ich piękną posługę w naszej parafii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; tygodnik niedziela o adwencie, przepis na świętość o błog. Carlo Acutis.
  9. Adwent to czas niesienia pomocy potrzebujących, jak co roku nasza Caritas organizuje akcję podziel się z bliźnim na Święta. Tradycyjnie będą  wystawione pojemniki w naszych sklepach do 20.12. br. Czasy są trudne, ale bardzo prosimy składać produkty spożywcze i sanitarne. Możemy też zabrać do naszych domów tzw.; torby miłosierdzia Caritas i zapełnić je produktami.
  10. Zachęcamy wszystkich chętnych oraz grupy parafialne, KGW do zrobienia stroików świątecznych na kiermasz w 3 niedzielę adwentu, a dobrowolne ofiary przeznaczone na paczki świąteczne dla naszych     potrzebujących.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła – o owocne przeżycie adwentowego czasu.