Pan idzie z nieba pod postacią chleba -Boże Ciało

BOŻE CIAŁO

W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana potocznie ‘Bożym Ciałem’ przypadała w czwartek 16 czerwca. Wszyscy parafianie, którzy zdecydowali się godnie przeżywać ten dzień, zgromadzili się na uroczystej mszy św. o godz. 11, którą sprawował ks. Proboszcz. Odpowiednio dobrane pieśni i czytania liturgiczne, a także wygłoszona homilia skupiały się na celebracji Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Po mszy św. zebrani ze śpiewem na ustach udali się na tradycyjną procesję po drogach naszej parafii. Przy każdym z czterech głównych ołtarzy był odczytywany fragment Ewangelii, a ks. Proboszcz błogosławił Najświętszym Sakramentem, który przez całą drogę wytrwale niósł w rękach.

Brak możliwości komentowania.