Pielgrzymka dzieci komunijnych i rocznicowych

Jak co roku po I komunii św. udajemy się  z pielgrzymką do sanktuarium, aby podziękować Bogu za dar Eucharystii. W tym roku 24.05. br. wybraliśmy się z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi do Kalwarii i Wadowic.  Po dotarciu do Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyliśmy w mszy św. w Bazylice, a następnie wysłuchaliśmy historii tego sanktuarium. Po modlitwie i zwiedzaniu udaliśmy się do pobliskich Wadowic, gdzie urodził się największy z Polaków św. Jan Paweł II. Modliliśmy się w kościele parafialnym, przy chrzcielnicy – gdzie wszystko się zaczęło z Karolem Wojtyłą. Dużym wrażeniem dla nas było zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II, miejsca jego narodzin, wzrastania, dojrzewania powołania Karola Wojtyły i całe Jego życie kapłańskie i owocny pontyfikat  – jako św. Jan Paweł II. Na koniec tradycyjnie zjedliśmy kremówkę papieską i wróciliśmy ubogaceni do naszych domów.

Brak możliwości komentowania.