Nabożeństwo Fatimskie – ks. bp. Krzysztof z Ekwadoru

ROZPOCZĘCIE NABOŻEŃSTW FATIMSKICH

W sobotę 7 maja br., w naszej parafii odbyło się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Było to dla nas szczególne wydarzenie, z racji tego, że poprowadził je ks. Biskup Krzysztof Kudławiec -pochodzący z Gorlic, który niedawno został mianowany do pełnienia posługi biskupiej w diecezji Daule w Ekwadorze. Już na początku Mszy św., został powitany przez dzieci, które następnego dnia miały przystąpić do I Komunii św., a także przez przedstawicieli naszej parafii. Nie obyło się bez gratulacji i życzeń, a także prezentów w postaci bukietu kwiatów, ornatu i stuły. W trakcie homilii, ks. Biskup zwrócił uwagę na to, jak ważna jest modlitwa do Maryi i zawierzenie się jej, bo Ona przychodzi do nas tak, jak przyszła do trójki dzieci w Fatimie. Po Mszy św. tradycyjnie udaliśmy się na procesję fatimską wokół świątyni, podczas której modliliśmy się na różańcu i śpiewaliśmy Litanię Loretańską. Nabożeństwo zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, a ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Brak możliwości komentowania.