Idźcie do Józefa – odpust parafialny

ODPUST PARAFIALNY

Odpust to dla parafii wyjątkowa uroczystość. Można go porównać do imienin, na które wybieramy się do bliskiej nam osoby. Jest to święto kościoła parafialnego, w którym większość z nas została ochrzczona i przystąpiła do I Komunii św. Przychodzimy w to miejsce, aby przyjmować również inne sakramenty, dziękować, przepraszać i prosić Boga o potrzebne łaski.

W naszej parafii, odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika obchodzony jest co roku 1 maja – w Święto Pracy. To piękny czas, gdy przyroda budzi się do życia, a wokół możemy obserwować rozwijające się drzewa i kwiaty. Rozpoczyna się intensywny czas pracy na polach i w ogrodach. Nasz patron – św. Józef pokazuje nam w sposób szczególny wartość i godność pracy. Uczy tego, jak właściwie ją wykonywać, aby była nie tylko źródłem utrzymania, ale również służbą Bogu i innym ludziom.

W tym roku modlitwom odpustowym przewodniczył ks. Julian Jarząb –budowniczy kościoła św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie- kolega kursowy ks. Józefa. Kaznodzieja zwrócił szczególną uwagę na konieczność uczciwej i rzetelnej pracy oraz konieczności uczenia jej od najmłodszych lat dzieci i młodzieży. Głównym celebransem był nasz rodak ks. Stanisław Saj.

Brak możliwości komentowania.