Peregrynacja figury MB Fatimskiej

PEREGRYNACJA MB FATIMSKIEJ

 

Dnia 25 marca 2022r., biskup Jan Wątroba zainaugurował diecezjalną peregrynację figurki MB Fatimskiej, która od tego dnia odwiedza poszczególne parafie. Wydarzenie to, związane jest z obchodami 30. rocznicy utworzenia diecezji rzeszowskiej.

Nasza parafia otrzymała ten przywilej 21 kwietnia, kiedy to przed poranną mszą św., figurka MB Fatimskiej została uroczyście wniesiona do świątyni przez przedstawicieli parafii. Zajęła miejsce na specjalnym, złotym filarze przy ołtarzu, a obok niej – na drugim – umieszczono Najświętszy Sakrament, gdyż na ten dzień przypadała również Adoracja Diecezjalna. Przez cały dzień, wierni mogli przychodzić i w ciszy zanosić swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej i jej ukochanego Syna. Szczególnie róże różańcowe i grupy parafialne zostały zmobilizowane do tego, aby w konkretnych godzinach wspólnie modlić się – tak, aby Maryja ani przez chwilę nie pozostawała sama. Wieczorem ks. Proboszcz odprawił uroczystą Eucharystię, w trakcie której przypomniał, jak ważna jest modlitwa o pokój na świecie, bo to Bóg jest jedynym ratunkiem dla nas w tych trudnych czasach. Objaśnił także symbolikę filarów, które znajdowały się przed ołtarzem i skierował do wszystkich ważne przesłanie: “Trzymajmy się tych dwóch filarów, jakimi jest Eucharystia i Matka Boża”. Na zakończenie peregrynacji, parafianie zawierzyli siebie i swoje rodziny Matce Najświętszej, a figurka została przewieziona do kolejnej parafii.

Przez Maryję do Jezusa…

Brak możliwości komentowania.