Nasza parafialna droga krzyżowa

DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE 2022

 

W piątek przed Niedzielą Palmową – po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią – wyruszyliśmy w plenerową drogę krzyżową po drogach naszej miejscowości. Ten piękny zwyczaj odbywany w Wielkim Poście, gromadzi w kościele naprawdę wielu wiernych, którzy decydują się razem z Jezusem przeżywać Jego mękę i towarzyszyć Mu aż do samej Golgoty.

Plenerową drogę krzyżową rozpoczęliśmy wspólną Mszą św., którą odprawił Ks. Proboszcz. Następnie ze śpiewem na ustach i różańcem w ręku, wyruszyliśmy z naszego kościoła w stronę skrzyżowania w Przedborzu. Przez całą drogę, towarzyszyły nam rozważania czytane przez poszczególnych parafian: zarówno tych starszych, jak i młodszych. Symbolem podążania za Chrystusem w Jego męce było dźwiganie drewnianego krzyża.

Wieczorna cisza, chwile zadumy, śpiew wielkopostnych pieśni niesionych nad polami, widok zachodzącego słońca i płonących świec, które oświetlały drogę – to wszystko po to, by jeszcze lepiej przygotować się do obchodów świąt Wielkiej Nocy.

 

Gdzieś tam w polu, zapomniany,

Stoi stary krzyż drewniany.

Nikt już tutaj nie przychodzi,

Ani starzy, ani młodzi.

Grzechy nasze odkupiłeś,

Chociaż sam niewinny byłeś.

Życie mija, czas ucieka,

Gdzie jest miejsce dla człowieka?

Dla rodziny, dla Kościoła…

“Jezu, ufam Tobie” wołam:

Chcę żyć w wierze i pokorze!

Niech mi Pan Bóg dopomoże… 

 

 

Brak możliwości komentowania.