Zaległa pielgrzymka komunijna

Pielgrzymka  komunijna

Pewną tradycją stało się pielgrzymowanie dziękczynne z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi do różnych ciekawych i świętych miejsc.  W tym roku udaliśmy się w piątek -11.06. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa do Bolestraszyc, Kalwarii Pacławskiej i Przemysła.

Arboretum w Bolestraszycach – to naukowo – doświadczalny ogród  botaniczny – zauroczył nas mnóstwem pięknych roślin i kwiatów. Po zwiedzeniu ogrodu udaliśmy się na Kalwarie Pacławską. U stóp cudownego obrazu Matki Bożej Słuchającej zawierzyliśmy Jej nasze rodziny i Ojczyznę – uczestnicząc w mszy św. Wysłuchaliśmy historii tego sanktuarium, którym opiekują się od dawna ojcowie franciszkanie konwentualni. Po modlitwie wspólnej na kalwarii udaliśmy się do Przemyśla, najpierw na kopiec tatarski, gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę starego miasta. Atrakcją dla dzieci i nie tylko dla nich – były zjazdy saneczkami po torach.  Po odpoczynku zeszliśmy na rynek miasta, gdzie już czekała na nas przewodniczka, która nas oprowadzała po ciekawych miejscach starego Przemyśla. Poznaliśmy historię katedry oraz jej podziemia. Bardzo wszystkim podobała się opowieść siostry zakonnej oprowadzająca nas po wystawie poświęconej św. Józefowi z racji Roku św. Józefa. Po zwiedzaniu ciekawych miejsc i zabytków – udaliśmy się na przepyszne lody i w powrotną drogę do naszych domów.

Brak możliwości komentowania.