Z wizytą u Czarnej Madonny

ODWIEDZINY U PANI JASNOGÓRSKIEJ

Pielgrzymka na Jasną Górę to jeden z najczęściej odbywanych wyjazdów pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej każdego roku przyciąga rzesze pielgrzymów, odwiedzających to święte miejsce, by modlić się, prosić o wstawiennictwo Matki Bożej oraz by dziękować za otrzymane łaski. Jasna Góra ma wybitne znaczenie dla Polskich katolików, tu bowiem znajduje się główny ośrodek kultu maryjnego, skupiony wokół Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

W poniedziałek, 19 lipca 2021r, o godzinie 5:00, grupa 52 osób z parkingu przy naszym kościele wyruszyła na parafialną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę i do Leśniowa, aby pokłonić się i zawierzyć naszej Patronce Matce Bożej Częstochowskiej. Z modlitwą na ustach rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie. Na godzinę 9:30 dotarliśmy na parking przy klasztorze, a o godz. 11:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu wpatrując się w „oczy Maryi”. Po skończonej Eucharystii był czas wolny na indywidualną modlitwę, czy zwiedzanie terenów przy Sanktuarium. Następnie o godz. 14:00 wyruszyliśmy do Leśniowa – Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin – położone w pięknym zalesionym parku, oaza ciszy i spokoju. W kościele Ojców Paulinów znajduje się łaskami słynąca figura uśmiechniętej Madonny Leśniowskiej Patronki Rodzin. Jeden z młodych braci, który pochodzi z Rzeszowa opowiedział nam historię tego miejsca oraz o zakonie, do którego sam należy. Po godzinie 15:00 z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na godzinę 19:30 wróciliśmy na parking przy naszym kościele.

Bóg zapłać Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie pielgrzymki, uczestnikom za wspólną modlitwę oraz naszemu kierowcy Konradowi za bezpieczną podróż, życząc Mu, aby miał tyle powrotów do domu, ile z niego wyjazdów.

Małgorzata

Brak możliwości komentowania.