Poświęcenie krzyża

POŚWIĘCENIE KRZYŻA PRZYDROŻNEGO

W niedzielę 18 lipca 2021 r., o 15.00 – w godzinie miłosierdzia, ks. Proboszcz w obecności wielu parafian, dokonał poświęcenia nowego krzyża – wiodącego wzdłuż wioski Przedbórz -przysiółek za szosą. Z biegiem 70 lat dotychczasowy krzyż uległ powolnemu zniszczeniu. Z inicjatywy Pana Krzysztofa Rozmus został wykonany przez Niego- własnoręcznie, stalowy- nowy krzyż – najważniejszy symbol naszej wiary.

Niech każdy krzyż wbity w naszą planetę pobudza nas do refleksji nad naszym celem, którym jest szczęście obcowania z Bogiem. Niech ten znak chrześcijaństwa, w tym trudnym czasie, będzie dla nas znakiem nadziei.

„KRZYŻU CHRYSTUSA, BĄDŹŻE POCHWALONY,

NA WIECZNE CZASY BĄDŹŻE POZDROWIONY.

Z CIEBIE MOC PŁYNIE I MĘSTWO,

W TOBIE JEST NASZE ZWYCIĘSTWO…”

Wyrażam ogromną wdzięczność Panu Krzysztofowi i mieszkańcom za wielką troskę o przydrożny krzyż – symbol – wiary chrześcijańskiej, jakim jest ten krzyż. Niech Dobry Bóg wynagrodzi trud włożony w wykonanie go i ufundowanie. Bóg zapłać!

Ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.