Plon niesiemy plon – Matki Bożej Zielnej

ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ ZIELNEJ

Dokładnie w połowie sierpnia Kościół Katolicki obchodzi ważne Maryjne święto – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten przybliża nam niebo i pokazuje, jak żyć, by je osiągnąć po śmierci. W tym dniu wszystkie polskie serca podążają do Maryjnych Sanktuariów, które pięknie oplatają naszą Ojczystą ziemię, a zwłaszcza do Częstochowy – na Jasną Górę, gdzie od pokoleń, z głęboką wiarą modlimy się do Matki – Królowej Polski.

Od XIX wieku, w uroczystość Wniebowzięcia poświęca się zioła, kwiaty, dojrzałe kłosy zbóż i owoce symbolizujące duchową pełnię Maryi jako „najdorodniejszego ziemskiego owocu”. Święto to pozwala nam doświadczyć bliskości Maryi. Jest Ona bowiem obecna w naszych myślach, modlitwach i słowach. Niech nasze podobieństwo do Maryi znajduje wyraz w dawaniu światu Boga. Niech inni poznają Go, zarówno w cichej pracy, w serdecznym myśleniu o najdroższych nam osobach, jak i w bólu, gdy zagubimy Jezusa.

Dziękujmy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, rodzinami i wspólnotą parafialną. Prośmy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Panu Bogu i Kościołowi, wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Prośmy naszą Matkę, abyśmy potrafili szukać i znajdować Jezusa – tak jak Ona. Nade wszystko powinniśmy swoje podobieństwo do Niej, wyrazić udanym zakończeniem naszej ziemskiej pielgrzymki i po zmartwychwstaniu pójść tam, gdzie króluje Jezus wraz z Maryją i wszystkimi świętymi.

Ks. Proboszcz

„Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo!

Ty za nami przemów słowo, Maryjo!

Miej w opiece Naród cały,

Który żyje dla Twej chwały,

Niech rozwija się wspaniały, Maryjo!”

Brak możliwości komentowania.