Dzień Ojca – powołanie ojcowskie

DZIEŃ OJCA

„Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli” – George Herbert

 

We wtorek, 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. Dobrze jest, gdy zauważa się wielkie znaczenie Ojca w procesie wychowania – to znaczy przekazywania wartości kolejnemu pokoleniu. Ojciec powinien być – nie tylko przekazicielem życia i bazą materialną rodziny, ale przede wszystkim wzorcem zachowań, punktem odniesienia i autorytetem dla dzieci.

Słowo uczy – a więc potrzeba wiele rozmawiać z dziećmi, wielokrotnie wskazywać, pouczać, informować i przypominać, a także upominać. Słowo uczy, ale to przykład pociąga, kształtuje, formuje i wychowuje. Dziecko ma uszy i słyszy, ale bardziej patrzy i naśladuje.

 

Drodzy Ojcowie!

Z okazji Waszego święta, życzymy Wam dużo zdrowia i miłości. Niech Wasza siła i mądre decyzje towarzyszą dzieciom każdego dnia. A dzieci niech Was obdarzają szacunkiem, wdzięcznością i wyrozumiałością. Życzę, abyście jak patron naszej parafii, potrafili być oddanymi i odpowiedzialnymi ojcami, aby Święty Józef był dla Was wsparciem. Pielęgnujcie Waszą małżeńską miłość – to największy dar jaki możecie dać swoim dzieciom.

A tym, którzy już odeszli do Pana wypraszajmy miłosierdzie i życie wieczne.

 

Ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.