Diecezjalna adoracja w Przedborzu

ADORACJA DIECEZJALNA W NASZEJ PARAFII

W sobotę, 25 kwietnia 2020 roku, przypada na naszą parafię Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 i będziemy trwać aż do wieczornej Mszy świętej.

Adoracja jest pełnym miłości spotkaniem z naszym Bogiem, Panem, Stwórcą, Zbawicielem i najlepszym Przyjacielem. Bóg jest blisko nas w swoim słowie, w naszym sumieniu, zna nas i oczekuje na nas. Nie pozwólmy, by czekał daremnie. Woła i zaprasza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Nie przechodźmy obojętnie obok tej niezwykłej tajemnicy. Miejmy czas na to, aby przyjść do kościoła choćby na chwilkę i pobyć przed Panem, który jest blisko. Nie żałujmy naszego czasu na spotkanie z Nim w adoracji, na kontemplację pełną wiary i gotowości wynagrodzenia wszelkich win i występków świata. Trwanie w Bożej obecności wprowadza ład i pokój w sercu, a także daje przypływ mocy. „Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii” – powiedział Benedykt XVI, zachęcając do trwania przy Chrystusie. To właśnie w ciszy przemawia do nas Bóg. Często traktujemy Pana Boga jak maszynę do spełnienia naszych zachcianek, oczekujemy od Niego pomocy, ale tylko wyłącznie na naszych warunkach. Nie przychodźmy na adorację po to, aby coś otrzymać, lecz aby być z Bogiem i dzielić się z Nim swoimi myślami, planami i pragnieniami. On nas słucha i jest źródłem pocieszenia. Otrzymamy to, o co prosimy, ale tylko jeśli jest zgodne z wolą Boga. On wie, co dla nas będzie najlepsze i to nam da.

Przyjdźmy na adorację z sercem otwartym na Boży plan, a zdziwimy się Jego rozwiązaniami.

 

Ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.