Módlmy się o trzeźwość Narodu

SZCZĘŚLIWE DZIECI W TRZEŹWYCH RODZINACH

W niedzielę 23 lutego rozpoczęliśmy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Patronem tego tygodnia został Kardynał Stefan Wyszyński, nazywany jednym z największych apostołów trzeźwości w dziejach polskiego narodu. Obchody Modlitw o trzeźwość Narodu poświęcone będą szczególnie trzeźwości dzieci i młodzieży. Jest to czas modlitwy i refleksji w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych oraz do podjęcia postanowień abstynencji np. w czasie Wielkiego Postu. Wszyscy wiemy, że w rzeczywistości alkohol nie powoduje ani radości, ani zdrowia, ani szczęśliwych relacji, tylko burzy wszystko po kolei.

Uczyńmy wszystko, aby wychowywać dzieci i młodzież w duchu trzeźwości, by nie cierpiały z powodu pijaństwa swoich rodziców czy innych bliskich dorosłych osób. Brak trzeźwości przekłada się również na styl wychowania młodego pokolenia. Módlmy się, aby same nie wpadły w sidła tego straszliwego nałogu, co tak często się zdarza, a także ogarnijmy modlitwą wszystkich dotkniętych tym nałogiem.

Ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.