Parafialny opłatek

Parafialne – spotkanie opłatkowo – noworoczne dla osób starszych i samotnych w Przedborzu.

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia – radujemy się z przyjścia Boga- Człowieka na świat. Piękną i bogatą tradycją w naszej Ojczyźnie jest organizowanie spotkań opłatkowych dla różnych grup społecznych.

Po raz kolejny 12.01.br odbyło się parafialne -spotkanie opłatkowo – noworoczne dla osób starszych i samotnych w OSP w Przedborzu. Na zaproszenie odpowiedziało wiele osób z naszej parafii, a wśród gości byli; poseł; Zbigniew Chmielowiec, marszałek podkarpacki; Ewa Draus i burmistrz; Jan Zuba. Przybyłych gości serdecznie przywitała Pani sołtys; Barbara Draus. A następnie zabrali głos nasi gości, którzy złożyli zebranym serdeczne życzenia noworoczne. Ks. proboszcz w modlitwie pobłogosławił opłatki, którymi dzieliliśmy się miedzy sobą. Pyszne potrawy zostały przygotowane przez nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, bardzo wszystkim smakowały. Niesamowicie miłym akcentem było przypomnienie dawnej tradycji Szczodraków z naszej okolicy – przygotowanym przez KGW. Następnie zespół trzech muzyków; Chłopaki z Cmolasu uraczyli nas kolędami i pastorałkami oraz przyśpiewkami ludowymi. W miłej atmosferze wysłuchaliśmy też kolęd i piosenek biesiadnych w wykonaniu wnuczki Pani Heleny Popielarz. Był to kolejny piękny i potrzebny wspólnie  spędzony czas. Wyrażam wdzięczność za zorganizowanie kolejny raz tak miłego spotkania; Paniom z KGW z Panią sołtys Barbarą, Sołectwu i wszystkim za wspólne biesiadowanie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich za rok.

 

Brak możliwości komentowania.