Jesteśmy ludźmi adwentu

RADUJMY SIĘ – PAN JEST BLISKO!

W imię Boże rozpoczęliśmy Adwent 2019, a także kolejny rok liturgiczny, w tym roku pod hasłem „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Z utęsknieniem czekamy na przyjście Pana. Czekamy, tak jak w Starym Testamencie naród wybrany czekał na Mesjasza: tak jak i dziś żona czeka na przyjście do domu męża, jak matka oczekuje powrotu dzieci ze szkoły, jak przyjaciel z utęsknieniem wygląda przyjaciela. Z serca wyrywa się wołanie: „Przyjdź Panie Jezu i nie opóźniaj się”. Ma to być okres intensywnej wewnętrznej pracy nad sobą. Bóg przychodzi do nas, czeka na nas, przynosi nam swoje dary: zbawienie, miłość, miłosierdzie i pokój. Otwórzmy nasze serca i nasze domy na przyjęcie mającego przyjść Zbawcy – Jezusa Chrystusa i przygotujmy Mu godne u nas mieszkanie. Niech te wyjątkowe tygodnie będą dla każdego z nas okresem odpowiedniego przygotowania swoich serc na narodzenie Jezusa, wyciszenie, przemyślenie oraz zatrzymanie w biegu codziennych spraw.

Ks. Proboszcz

 

 

 

Brak możliwości komentowania.