Nabożeństwa fatimskie -oddani Maryi

ODDANI MARYI

 

„Oddajemy Tobie Pani

Swe rodziny, wolność swą.

I z różańcem w naszych rękach

Chcemy pełnić wolę Twą…”

 

W każdą pierwszą sobotę miesiąca, od maja do października, gromadziliśmy się w naszej świątyni na nabożeństwach fatimskich. Rozważaliśmy tajemnice różańcowe idąc w procesyjnym pochodzie z figurą Matki Bożej.

Maryja wzywa do przemiany życia każdego z nas. Wskazując na różaniec jako drogę zwycięstwa, prosi o codzienne odmawianie różańca. Będąc posłuszni orędziu Maryi z Fatimy modlimy się wytrwale polecając wówczas wszystkie osobiste intencje, nasze rodziny, parafię, cały Kościół i świat. Uciekając się do Niepokalanego Serca Maryi, oddając się Jej, jesteśmy bezpieczni. Jak najczęściej odmawiajmy różaniec, ucząc się tej modlitwy według wskazań Św. Jana Pawła II, który wzywał: „Słuchajmy głosu niebieskiej Matki! Niech słucha go cały Kościół ! Niech słucha go cała ludzkość, bowiem Najświętsza Panna pragnie jedynie zbawienia ludzi według planu Bożej Opatrzności”.

Przerwa w nabożeństwach fatimskich nie oznacza zawieszenia naszej pobożności. Powinniśmy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi podejmując nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

 

Dziękujemy wszystkim Kapłanom, którzy mimo wielu obowiązków przyjęli zaproszenia, aby przez te sześć miesięcy przewodniczyć  nabożeństwom w naszej parafii. Niech im Pan Bóg za ten trud wynagrodzi a Matka Boża Fatimska wyprasza potrzebne łaski u swego Syna. Dziękujemy również wszystkim czcicielom Matki Bożej, którzy uczestniczyli w tych sobotnich nabożeństwach. Bóg zapłać!

Brak możliwości komentowania.