Różaniec ratunkiem dla świata i Ciebie

Z RÓŻAŃCEM PRZEZ ŻYCIE

Rozpoczynamy miesiąc październik – czas ten w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. O wstawiennictwie i roli Maryi wielokrotnie mówił święty Jan Paweł II, który Jej zawierzył swoje życie i swój pontyfikat. Przez modlitwę różańcową możemy powierzyć Maryi nie tylko nasze radości i sukcesy, ale także wszystkie smutki i porażki. Tym, który działa cuda, jest Bóg. Ona jest tą, która wstawia się, która prosi razem z nami, tak jakby wołała do Boga. To Maryja jest tą, która się troszczy o nas, gdy jest nam źle. Prawdziwa Matka. Nieodmówienie różańca nie jest grzechem, lecz utratą zasługi, którą otrzymują wszyscy biorący udział w tym wspólnym wysiłku. Wspólna jest także radość, jaką przynosi wysłuchana prośba.

Sięgajmy po różaniec i módlmy się na nim wierząc, że szeptane modlitwy płyną do nieba i wypraszają łaski nawrócenia, wyzwolenia z nałogu, zdrowie, pokój i zgodę w rodzinach. Wyruszając w drogę zabierajmy ze sobą nie tylko telefon komórkowy, ale przede wszystkim różaniec, abyśmy mogli w każdej chwili połączyć się z naszą Matką i uzyskać od Niej pomoc, radę czy pocieszenie.

Zachęcamy do pięknych spotkań, pięknych przeżyć i radości z obecności Boga w Historii Zbawienia człowieka w różańcowej modlitewnej zadumie. Nieustanna, wytrwała i cierpliwa modlitwa różańcowa czyni cuda!

 

RÓŻAŃCOWY PAŹDZIERNIK

Mały różaniec, a tyle treści,

Życie Jezusa w nim się mieści.

Mnóstwo paciorków zawiera w sobie,

Każdy modlitwę piękną opowie.

Do Panienki Świętej, Matki kochanej

Wszystkie prośby składamy.

Ona jest mostem do Boga naszego

W Trójcy Przenajświętszej – Jedynego.

Październik modlitwie różańcowej poświęcony,

osnuty nadzieją na cztery świata strony…

 

Brak możliwości komentowania.