Z Bogiem w nowy rok szkolny

Z NADZIEJĄ W NOWY ROK SZKOLNY!

Minęły wakacje – czas odpoczynku, urlopów i wyjazdów. W Imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 uroczystą Mszą Świętą z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. I oto po dwumiesięcznym odpoczynku, podejmowaniu duchowych praktyk przychodzi nam na nowo podjąć obowiązki w pracy i szkole. Dla niektórych będzie to rok pierwszy, dla większości kolejny. Jednak dla wszystkich powinien być on wspaniałą okazją do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Co w tym wszystkim jest najważniejsze? Myślę, że rzeczą konieczną jest wsłuchać się w słowa Jezusa, który u progu tego czasu nauki kieruje do nas zachętę: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”. Kiedyś te słowa Pan Jezus skierował do Apostoła Piotra, a dzisiaj adresatami Jego rady są nauczyciele, rodzice i uczniowie. Wobec Chrystusowych słów nie wypada przejść obojętnie, Pan Jezus mówi: wypłyń na głębię tych dziesięciu miesięcy nauki i rozwiń talenty, którymi Cię Bóg obdarza!

Nie żałujmy, że minęły wakacje, ale cieszmy się nimi i idźmy do przodu w dalsze życie. Jako pielgrzymi nie możemy pozostać w miejscu, ale musimy wypłynąć na głębię i zarzucić sieci na połów. A zarzucając sieci, uważajmy, w jakie morze je wrzucamy. Siły do pracy, nauki i kształcenia siebie czerpmy z modlitwy. Nie zapominajmy, że to Bóg jest źródłem mądrości. Otwierajmy się na Jego dary, korzystajmy z sakramentów świętych i pamiętajmy, że Bóg mówi do nas także poprzez przykazania, pamiętajmy, by dać Mu należne miejsce. A jeśli wszystko uczynimy tak, by zadowolić Pana Boga i drugiego człowieka, to sieć naszego życia pełna będzie dobra i nigdy się nie rozerwie.

Życzymy wszystkim dużo radości, zapał w zdobywaniu wiedzy, umiejętności oraz pasma sukcesów, rodzicom zadowolenia ze swoich pociech, a nauczycielom i katechetom wytrwałości i powodzenia w pracy zawodowej.

 

Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, Kapłanów i Katechetów zawierzamy Matce Kościoła i Królowej Polski, aby wyjednała nam Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny.

Brak możliwości komentowania.