Pielgrzymka dzieci komunijnych

PIELGRZYMKA PIERWSZOKOMUNIJNA

Dnia 11 czerwca 2019 roku dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i parafianami uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Krakowie – Łagiewnikach, Centrum Papieskiego „Nie lękajcie się” oraz do ZOO.

W Bazylice Miłosierdzia Bożego dziękowaliśmy Panu Jezusowi za Jego miłosierdzie, a przede wszystkim za, to że przyszedł pod postacią chleba do serc dzieci i chce mieć w tych sercach mieszkanie już na zawsze. Po Mszy pielgrzymi udali się na prywatną modlitwę do kaplicy Św. Siostry Faustyny. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia związane jest z życiem i działalnością Faustyny Kowalskiej. Jest miejscem pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu siostry Faustyny.

Następnie przejechaliśmy do Centrum Papieskiego, które jest upamiętnieniem i rozpowszechnianiem wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem. W centrum naszego planu była Eucharystia, którą przeżywaliśmy w Centrum Jana Pawła II.

Kolejnym ciekawym miejscem naszego pielgrzymowania był krakowski ogród zoologiczny położony w Lesie Wolskim z dala od turystycznego miasta. Jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełniania wiedzy przyrodniczej. Mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta egzotyczne, różne gatunki ptaków, gady jak również żyjące w naszym kraju zwierzęta. ZOO obecnie posiada 260 gatunków i 1400 osobników zwierząt. Wśród zwierząt, które mogliśmy zobaczyć wymienić można m.in. słonie, tygrysy, szympansy, rysie, uchatki, zebry czy żyrafy. Czerwiec jest ciepłym miesiącem i wszyscy mieszkańcy ZOO byli na wybiegu. Miło było spacerować alejkami ogrodu i podglądać życie zwierząt.

Naszemu pielgrzymowaniu towarzyszyła ładna pogoda, ogromny upał, dobre humory, śpiew oraz modlitwa. Z pewnością wszyscy będą miło wspominać naszą wycieczkę komunijną.

 

Brak możliwości komentowania.