Wakacje tylko z Bogiem są udane

WAKACJE – CZAS ODPOCZYNKU

 

Minął kolejny rok mniej lub bardziej wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i umiejętności. Było w nim wszystko: radość, zadowolenie i satysfakcja z osiąganych mniejszych i większych sukcesów, a także z otrzymywanych każdego dnia ocen. Był też smutek, rozczarowanie, złość, kiedy ilość obowiązków przerastała nieraz możliwości, kiedy brakowało czasu na odpoczynek.  Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów, nauczycieli i katechetów czas odpoczynku – to najbardziej utęskniony czas, który uwielbiają wszyscy. Czas wolny od książek, zeszytów i porannego wstawania.

Na ten czas wakacji życzę Wam bezpiecznego odpoczynku, cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Życzę, aby wszyscy wrócili 1 września szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Nie zapominajmy o Bogu , który jest naszym Ojcem, Przyjacielem i Przewodnikiem. Nie zostawiajmy Pana Boga na czas wypoczynku. Wręcz przeciwnie jeszcze bardziej do Niego przylgnijmy. Rozmawiajmy codziennie z Bogiem na modlitwie, dziękujmy Mu za słońce, piękno krajobrazu, który odkrywamy, za dobroć ludzi, której doświadczamy, za wiele chwil radości, które nas spotykają! Nie ma prawdziwie i dobrze przeżytego czasu odpoczynku duchowego, jeśli nie ma w nim miejsca dla Boga.

Ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.