Nasze kochane Mamy

26 MAJA – ŚWIĘTO NASZYCH MAM

 

Przed nami 26 maja, czyli dzień, w którym od 1915 roku w całej Polsce obchodzone jest święto Mam. To właśnie te silne kobiety są najważniejszymi osobami w życiu, rodzinie i społeczeństwie. Nie tylko wydały nas na świat, ale i pokierowały naszą drogę. Bez nich nie bylibyśmy tymi samymi osobami i jesteśmy im za to wdzięczni. Święto to obchodzone jest niemal na całym świecie jako wyraz szacunku, miłości, i podziękowania wobec matek w celu uhonorowania ich trudu włożonego w wychowanie. Matka jest osobą najbliższą naszemu sercu, bo dziecko jeszcze przed urodzeniem złączone jest z nią szczególną więzią, a pierwszą relacją, przez którą dziecko wchodzi w kontakt ze światem zewnętrznym jest kontakt z Matką.

Mama – to słowo, jakie większość dzieci wymawia jako pierwsze. Nieprzypadkowo, ponieważ jest to najbliższa osoba, z którą spędzają najwięcej czasu od samego urodzenia.

Mama – to miłość, beztroskie dzieciństwo, ciepło, bezpieczeństwo i nieustanna troska.

Mimo postępu cywilizacyjnego, rola matki w dzisiejszych czasach  jest bardzo trudna. Wiele z nich musi godzić trud wychowania dzieci i utrzymania domowego ogniska z pracą zawodową. Wiele z nich samotnie wychowuje swoje dzieci, co nie jest łatwym zadaniem w dzisiejszym świecie, bo trzeba być i matką i ojcem. To one mimo licznych obowiązków i trosk znajdują czas, aby przytulić, pocieszyć. Zawsze czułe i troskliwe są powiernikiem dziecięcych zmartwień i radości.

 

Kiedyś Wilhelm Raabe powiedział bardzo mądre słowa: „Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki”.

 

Matka to dar od Boga, który kocha i kochać nas będzie.

Matka to bezcenny skarb, który strzec trzeba w nocy i we dnie.

Matka to na ranę plaster, kiedy jest nam smutno i źle.

Matka to też czasem ster, który pilnuje byś nie zatopił się.

Matka to wiara w nas, kiedy zwątpienia mam dni.

Matka nam nadzieję da, kiedy straszne mamy sny.

Matkę tylko jedną masz, więc broń jej i kochaj co sił, bo kiedy przyjdą gorsze dni, tylko Ona naprawdę pomoże Ci.

 

WSZYSTKIM MAMOM, Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA ŻYCZYMY SAMYCH POGODNYCH DNI, PEŁNYCH UŚMIECHU I RADOŚCI. WIELU SPEŁNIONYCH MARZEŃ, RADOSNYCH WZRUSZEŃ, POCIECHY ZE SWOICH DZIECI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA KAŻDY DZIEŃ.

 

MÓDLMY SIĘ ZA TE MAMY, KTÓRE ODESZŁY DO DOMU OJCA, ABY MIŁOSIERNY PAN WYNAGRODZIŁ IM TRUD WYCHOWANIA SWOICH DZIECI I PRZYJĄŁ JE DO GRONA ZBAWIONYCH.

                               K

s. proboszcz

Brak możliwości komentowania.