Rocznica konsekracji Pasterza naszej Diecezji

  1. ROCZNICA KONSEKRACJI BISKUPA JANA WĄTROBY

 

Biskup Jan Franciszek Wątroba urodził się 4 grudnia 1953 roku w Wieluniu. Wstąpił do częstochowskiego seminarium duchownego i został wyświęcony na kapłana 27 maja 1979 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w Wieruszowie. Następnie studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat z teologii. W latach 1985 – 1994 był sekretarzem osobistym arcybiskupa częstochowskiego, a następnie rektorem Wyższego Seminarium Duchownego. Biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej został mianowany 20 kwietnia 2000 roku, otrzymując stolicę tytularną Bisica. Święcenia biskupie przyjął 20 maja 2000 roku z rąk księdza arcybiskupa Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego. Przez 13 lat posługiwał w Archidiecezji Częstochowskiej jako biskup pomocniczy i wikariusz generalny. W piątek 14 czerwca 2013 roku Ojciec Święty Franciszek mianował go Biskupem Rzeszowskim.

 

„Do głowy by mi nie przyszło, że Pan Bóg może dołożyć jeszcze coś do tego, co do tej pory czyniłem. Posługa w Kościele Częstochowskim, samo kapłaństwo, a potem jeszcze posługa biskupa pomocniczego. Naprawdę nie oczekiwałem, ani w najśmielszych myślach nie widziałem takiej możliwości. Stąd ogromne zaskoczenie, ale wierzę, że z Bożą pomocą podołam nowemu zadaniu” – powiedział ks. bp Jan Wątroba.

 

Dziękujemy Ekscelencjo za dotychczasową posługę pasterską, otaczamy naszą modlitwą i prosimy, by Dobry Bóg ojcowską dłonią błogosławił udzielając wszelkich darów na dalsze lata życia i biskupiej posługi.

Życzymy Księdzu Biskupowi zdrowia i wielu sił do dalszego pełnienia duszpasterskiej służby, którą zawsze podejmuje z optymizmem i ufnością Bogu, realizując swoje zawołanie biskupie: „Oto pójdę, aby spełnić wolę Twoją”.

Szczęść Boże!

Brak możliwości komentowania.