Fatimskie Orędzie Maryi

ORĘDZIE FATIMSKIE – NADZIEJA DLA POLSKI

„Maryja przybyła do Fatimy, ażeby zażądać od ludzi, by nie znieważali więcej Boga”- św. Jan Paweł II

Dzień 13 maja to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz rocznica rozpoczęcia objawień Maryi z 1917 roku.

W tym dniu, czciciele Matki Bożej Fatimskiej zgromadzili się w naszej świątyni na pierwszym w tym roku nabożeństwie fatimskim. Za pośrednictwem Matki Jezusa przedstawiali swoje intencje oraz podziękowania, które każdy z nas nosi w swoim sercu. Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Mateusz Olbrot z parafii Wszystkich Świętych z Kolbuszowej. Homilia dotyczyła postaci Maryi, jako tej, która jest wzorem słuchania słów Pana i wypełniania Jego woli oraz przewodniczką w drodze wiary. To Ona – troskliwa Matka uczy nas, jak być codziennie bliżej Boga. W swoich objawieniach wzywała do kultu Jej Niepokalanego Serca i codziennego odmawiania różańca. Za tym kryje się akt poświęcenia Sercu Niepokalanemu i praktyka pierwszych sobót. Po zakończonej Eucharystii wyruszyliśmy z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji śpiewając Litanię Loretańską i odmawiając część radosną różańca świętego. Na zakończenie nabożeństwa Ksiądz Mateusz udzielił błogosławieństwa i odśpiewany został Apel Jasnogórski.

Brak możliwości komentowania.