św. Józef – nasz wspaniały patron

WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA

W dniu 1 maja, Kościół obchodzi wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, który troszczył się o Jezusa i Matkę Najświętszą, pracując jako cieśla w Nazarecie.

W tym dniu nasza wspólnota przeżywała odpust – jedno z najważniejszych świąt parafialnych. Uroczystości odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Zbigniew Pałka – proboszcz z Wyżnego. Kaznodzieja przybliżył wiernym postać Świętego Józefa jako Ojca, który jest dla nas wszystkich wzorem do naśladowania i który uczy nas pokory i odpowiedzialności. Jego ciężka praca zawsze połączona była z wiernością Panu Bogu. Mówią, że najgłośniej przemawia cisza. Tę ciszę niesie dziś rozkrzyczanemu światu św. Józef. Ale to nie jedyna lekcja, jakiej udziela współczesnemu człowiekowi cieśla z Nazaretu. Odpowiedzialność, wierność, posłuszeństwo, sprawiedliwość, uczciwość, wyrozumiałość i delikatność w postępowaniu – to najważniejsze wartości osobowe, których można nauczyć się w szkole św. Józefa. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego parafianina – chrześcijanina.

Prośmy św. Józefa – patrona naszej parafii, aby wypraszał Kościołowi, światu i każdemu z nas błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Brak możliwości komentowania.