Chwalcie łąki umajone

MARYJA CZEKA NA CIEBIE…

Trudno na początku maja nie przypomnieć, że wkraczamy w miesiąc poświęcony Maryi – Matce Boga i naszej Matce. Okres, w którym Kościół zaprasza nas do pogłębienia relacji z naszą Niebiańską Mateczką, umocnienia i odnowienia więzi miłości i dziecięcej ufności. W każdym kościele w Polsce przez cały ten miesiąc gromadzą się wierni, by wspólnie z Kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej, odśpiewując Litanię Loretańską. Cały maj jest przeplatany świętami Maryjnymi, nie bez powodu mówi się, że jest on miesiącem Jej poświęconym.

 

Zapragnij zatem poznać Ją lepiej i pokochać gorąco, oddaj się Jej opiekuńczym dłoniom, a Ona okryje Cię płaszczem swej opieki. Mów do Niej jak do najlepszej i czułej Mamy, swoimi słowami i myślami, rozmawiaj z Nią jak z najbardziej ukochaną osobą. Powierz Jej swoje radości, smutki, ból i udrękę, dobre czyny, których wciąż tak mało, wady, słabości i grzechy, których tak wiele. Ona na pewno Ci odpowie.

 

Niech ten maj będzie dla nas zatem okazją do ożywienia naszej relacji z Maryją. Uczęszczajmy na nabożeństwa majowe razem z naszymi bliskimi. Składajmy Jej w ofierze bukiety słodkich Pozdrowień Anielskich i wychwalajmy naszą Niepokalaną Matkę wraz z budzącą się do życia naturą. Możemy być pewni, iż Maryja w zamian skryje nas w swym Niepokalanym Sercu i poprowadzi prostą drogą do życia wiecznego w Królestwie Niebieskim.

Brak możliwości komentowania.