Rekolekcje – czas odnowy Ducha

CZAS ODNOWY – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od soboty 6 kwietnia do wtorku 9 kwietnia 2019 roku przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadził Ksiądz Bogdan Czerwiński – proboszcz z Kostarowiec (koło Sanoka).

Rekolekcje to święty czas dla każdego z nas, abyśmy mogli zmienić w swoim życiu i postępowaniu to, co nie jest dobre, co się nie podoba Panu Bogu, co jest grzechem; otwieramy swoje serce, aby Bóg mógł je przemienić i wypełnić swoją miłością. Ten błogosławiony czas powinien być początkiem i impulsem do pracy nad sobą, a także  ma nas przygotować do głębokiego przeżycia najważniejszych dni: Triduum Paschalnego i Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Pan Bóg przez słowa Księdza rekolekcjonisty pokazał nam, czym jest grzech; jak wielka jest Jego miłość i miłosierdzie; że Bóg kocha nas bezgranicznie, że zawsze przebacza nam nawet największy grzech, obdarowuje swoimi łaskami i  prowadzi, gdy Mu zaufasz. Każdy dzień tych rekolekcji, był jak prezent, jak ogromny dar, na który nie trzeba sobie niczym zasłużyć, za który nikt nie oczekuje rewanżu. Tak naprawdę to nigdy nie wiadomo, co pozostanie w sercu każdego człowieka po wysłuchaniu takich słów. Na ile to zasiane w czasie rekolekcji Słowo Boże zaowocuje?

Bardzo ważnym aspektem rekolekcji jest spowiedź święta i zadośćuczynienie za nasze grzechy. Z tego sakramentu mogliśmy skorzystać w naszej świątyni w środę, aby z czystym sercem wejść w ten piękny i wyjątkowy czas.

Zastanów się drogi człowieku! Czy nie zmarnowałeś tej szansy i tego daru, którym Bóg Cię obdarzył?

Obok rekolekcji parafialnych przeżywaliśmy tez szkolne rekolekcje – skupione wokół tematu prawdziwego obrazu Boga jako Ojca i grzechów, które nam przesłaniają Boga jako – miłość.

Z całego serca dziękujemy Księdzu rekolekcjoniście za wspólną modlitwę, za każde słowo kierowane w naszą stronę, za pełnioną posługę oraz za oprawę muzyczną, która tak niezwykle trafiała do naszych serc i za ten przepiękny głos, którego niejeden by pozazdrościł. Życzymy Ci, Księże Bogdanie Bożego Błogosławieństwa, zdrowia potrzebnego do dalszej posługi Kapłańskiej oraz życzliwych ludzi, którzy będą dla Ciebie wsparciem.

Szczęść Boże!

Brak możliwości komentowania.