Parafialna droga krzyżowa w plenerze

DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE

Trudno wyobrazić sobie owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu i radość wielkanocnego poranka bez nabożeństw pasyjnych. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas, w którym wezwani jesteśmy do przemiany naszego życia. Jest to także czas, kiedy nasze myśli i wzrok częściej kierujemy ku krzyżowi, bo to właśnie na nim Jezus umarł za nasze grzechy. Szczególną okazję do rozważania męki i śmierci Pana Jezusa stwarzają nam nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

W tym roku już po raz czwarty po skończonej Eucharystii wyruszyliśmy z Krzyżem Jezusa w plenerową Drogę Krzyżową.

Motywem przewodnim rozważań odprawianej Drogi Krzyżowej była Ojczyzna. Przewodniczył jej Pasterz naszej wspólnoty – Ksiądz Józef, który był inicjatorem plenerowych Dróg Krzyżowych.

Krzyż, światło pochodni, zmierzch i wspólna modlitwa na nowo przenoszą nas do krętych uliczek Jerozolimy, po których Bóg, niosąc krzyż był sam… Nasz krzyż spoczywał na ramionach wielu osób…

Droga Krzyżowa jest kontemplacją cierpienia i męki Chrystusa, a także faktu odkupienia ludzkości przez krzyż.

Idąc Drogą Krzyżową, człowiek uświadamia sobie, za jak wielką cenę został odkupiony i jak wielką miłością obdarzył ludzi Bóg w Jezusie Chrystusie. W swoim życiu każdy przeżywa jakieś upadki, osamotnienie, cierpienie i ból, ale nigdy nie jest sam, gdyż może łączyć swoje doświadczenie z Chrystusem i z Jego Drogą Krzyżową. Z Jego Drogi Krzyżowej mamy czerpać siły na każdy dzień naszego dążenia do celu, jakim jest zbawienie – szczęście wieczne!

Brak możliwości komentowania.