Trzech Króli – jaki dar ofiarujesz Jezusowi?

JAKI DAR OFIARUJESZ JEZUSOWI?

 

Święto Trzech Króli obchodzimy 6 stycznia. Według chrześcijańskiej tradycji, Trzej Królowie to osoby, które miały podążać za Gwiazdą Betlejemską, przybyć do Jezusa Chrystusa i przekazać Mu dary. Trzej Królowie podarowali Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Ale czy zastanawiałeś się, co dziś współcześnie możemy nowo narodzonemu Dzieciątku podarować? Co dałbyś Mu, gdyby właśnie w tym roku przyszło Ci, niczym mędrcom ze wschodu, odwiedzić Betlejem. Ty i ja stajemy dzisiaj przed Królem. Bez złota, kadzidła i mirry. W zasadzie z pustymi rękoma. Ale nie o takie dary chodzi Jezusowi. Dziś Król Królów przypomina, że największym darem dla Niego jesteśmy… my sami!

Największym darem, jaki możemy Mu ofiarować jest nasze  otwarte serce, aby mógł do nas mówić. Możemy Mu ofiarować nasze grzechy, aby nas oczyścił, uzdrowił i zbawił. Największym darem dla Niego może być nasze zaproszenie: JEZU ZAMIESZKAJ WE MNIE!

Niech ten dar przyniesie dziś konkretną formę: uśmiechu dla drugiego człowieka, przebaczenia, czy innego postu życzliwości. A może chwila osobistej modlitwy. Nie musi być wielki, bo najważniejsze by został złożony z ufnością i wiarą. I takie dary będą największą radością Jezusa!

Brak możliwości komentowania.