Dzień babci i dziadka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Co roku, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Pomysł utworzenia tego święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku, a jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej – znanej sławie kina i teatru. Tego dnia, w 1965 roku wystąpiła w Poznaniu. Pani Ćwiklińska była już kobietą w sędziwym wieku, bo miała aż 85 lat. Redakcja ,,Expressu Poznańskiego” wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym ten dzień – Dzień Babci, którego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. Później powstał również zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka – 22 stycznia, dzień po Dniu Babci.

 

WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY DŁUGICH LAT ŻYCIA WYPEŁNIONYCH RADOŚCIĄ, SZACUNKIEM I ŻYCZLIWOŚCIĄ, POCIECHY Z WNUKÓW ORAZ NADZIEI W TO, ŻE KAŻDY NASTĘPNY DZIEŃ BĘDZIE LEPSZY

 

Ks. Proboszcz

 

Brak możliwości komentowania.