Wypominki Roczne 2018/2019 w parafii św. Józefa w Przedborzu – część I

Wprowadzenie do wypominek rocznych: część I –  2018/2019

Wszechmogący, wieczny Boże, który rozciągasz Swą władzę nad żywymi i umarłymi, okazujesz Swoje miłosierdzie wszystkim ludziom. Pokornie Cię błagamy, aby Ci za których się modlimy, dostąpili z twej łaskawości odpuszczenia wszystkich swoich grzechów i obdarzeni radością życia wiecznego mogli chwalić Cię bez końca. Tobie Boże miłosierny polecamy zmarłych; kapłanów;  ks. Józef Adamczyk, ks. Henryk Florek, ks. Władysław Jędrzejewski, ks. Tomasz Bułat, ks. Jan Kościelny, ks. Kazimierz Bukowiec, ks. Władysław Sitko, ks. Jan Czuba, ks. Adam Stachura, ks. Jan Chmioła, księża Skwirut Józef i Roman, ks. Ryszard Kiwak, ks. Jacek Ruszel, ks. Stanisław Jaworski, ks. Marek, ks. Piotr, ks. Tomasz, ks. Wacław, ks. Mieczysław oraz zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz zmarłych polecanych w naszych modlitwach wypominkowych;  Antoni Tyrpin, Józefa, Rafał Hryszkiewicz// Józef Micek, Janina i Henryk Sitko, Antonina, Michał Bunarowscy// Józefa , Bolesław Wiesner, Anna Kuś, Józef Hopjan, Kordula Jan, Halina, Edward Wizner, Genowefa Wyrobek, Józef Szpak, Katarzyna Porada, Weronika Rząsa, Olga, Witold Mayer// Anna, Franciszek, Antoni, Helena Wiącek, Urszula, Wiktoria Pas, Władysław, Władysława Korzępa, Julia, Józef Dziewit, Michał, Józef Wiącek//Maria, Michał Jemioło, Kozioł Franciszek i Maria, Wardęga Stefan, Jan i zmarli z rodziny Krutys i Źródło// Antoni, Jan, Maria Turek, Józef, Franciszek, Apolonia Zuber, Józef Darłak, Władysław Draus// Maria, Władysław Staroń, synowie; Jan, Zbigniew Staroń// Maria, Stanisław Filipek, Maria, Jan, Józef Filipek, Janusz Stopa, Jan Ofiara, dusze zapomniane//Antonina, Ludwik, Władysław Kwiatkowski// Robert Popielarz, Maria, Ludwik Draus// Genowefa, Jan Niezgoda, Katarzyna, Józef Drożdz, Marianna, Władysław Ocimek, Julia, Piotr Bryk, Julia, Roman, Michał, Józef, Eugeniusz Bryk, Stanisława Kimbar, Maria Arabasz, Weronika Spaczyńska, dusze w czyśćcu cierpiącym//ks. Józef Dudziak, ks. Tadeusz Pacyna, ks. Bernard Kuliński, Ryszard Starzec, ks. Marian Kuliński, Józefa, Franciszek Frankiewicz//Bronisława, Stanisław Kwarta, Anna, Piotr Filipek, Maria, Franciszek Kwarta//Sarama Maria, Jan, Maria, Łowczyk Józef, Anna, Jan, Władysław, Sarama Władysław, Józef Majka// Sędzioł Józefa, Stanisław, Jan, Emil , Ofiara Henryk, Edward, Marian// Pas Antoni, Zofia, Kosiorowski Wojciech, Zofia, Kosiorowski Józef, Maria// Siębor Roman, Tylutki Maciej i Maria,// Wacław Zieliński// Jan Świątek, zmarli z rodziny Świątek, Bronisław, Maria Draus, zmarli z rodziny Draus, Tyrpin i dusze w czyśćcu cierpiące// Anna, Józef Tyrpin, Maria, Jan Rozmus, Zofia Wartyzela, Stefania, Stanisław, Anna Tyrpin// Piotr Sarama// ks. Władysław Sitko, Antoni, Zuzanna Sitko, Stanisław, Rozalia Sitko, Waleria, Stanisław Dłużeń// Maria, Tadeusz Kuna, Stefania, Stanisław Kuna, Opiela Tekla, Józef, Stanisław, Władysław Żądło, Ryszard, Maria Uliasz// Helena, Ignacy, Zofia, Andrzej Rozmus, Eugeniusz Drałus, Anna, Józef Kwarta, Józefa, Władysław Tylutki// Zmarli z rodziny Żądło; Roman i Rozalia, Stefan i Maria, Antoni i Stanisława, Jan i Władysława, Józefa, Maria, Józef, Władysław, Zofia i Tomasz  Żądło, Jan i Kunegunda Zygmunt, Jan i Aniela Rozmus, Józef i Maria Dłużeń// Stefan, Aniela, Jan, Janusz Filipek, Walenty, Maria, Julia Surowiec, Walenty Mycek, Franciszek, Michalina, Józef Kozioł, Andrzej Wiewióra, Eugeniusz Brzyszcz, Maria Kuca, Jan Wilk//Stefania, Stanisław Kuna, Maria, Adam Walczyk, Antonina, Antoni Sitko, Jan Lech, Maria, Tadeusz Kuca// Jan, Julia Sarama, Jan, Aniela Różański, Józef, Władysława, Stanisław Sarama// Zofia i Jan Źródło, Rozalia i Jan Krok, Marian Krok, Helena i Władysław Napora// Betlej Adam, Stanisław// Władysław Mazur, Rozalia, Jan//Haracz Józef i Józefa, Sarama Michał i Ludwika, Sarama Stefania// Wojciech, Katarzyna, Robert Guzior, Zofia Draus// Jan, Maria, Aniela, Władysław Olszowy, Julia, Robert Depa, S. Franciszka, Władysław Wójtowicz//Władysław, Henryk, Antoni, Janina Tyrpin, Adam, Stefania, Franciszek Tyburczy//Rozalia Sarama, Marian Loda, Kazimierz, Helena, Pasternak Katarzyna// Aniela, Jan Halat, syn Jan, Żądło Jan, Roman, Kozłowski Aleksander, Maria Jemioło, zmarli z rodziny Wilków, Fornków i Marków// Maria, Józef Darłak i zmarli z rodziny Darłak, Julia, Władysław Polek, Józef Hajduk//Halat Zofia, Czesław, Andrzej Cebula, zmarli z rodziny; Halat, Cebula, Kowalscy// Stanisław Techmański, Jan, Józef, Aniela, Władysław, Janina//  oraz  dusze w czyśćcu cierpiące…

Koronka do miłosierdzia Bożego…

Boże, Ty nam nakazałeś miłować wszystkich ludzi, także tych, których śmierć zabrała z tej ziemi. Dopomóż nam, miłosierny Boże, zawsze dążyć ku temu zjednoczeniu, z miłością pomagając naszym żyjącym braciom i siostrom radą i dobrym przykładem, a zmarłym modlitwą i zasługami płynącymi z naszych dobrych uczynków. Racz przyjąć tę modlitwę, a przez nieskończone Miłosierdzie Twoje, zmiłuj się nad duszami zatrzymanymi w czyśćcu, które muszą odpokutować za swoje grzechy, zanim wejdą do Twojej chwały. Ześlij im Ducha Twego, Pocieszyciela, aby je oświecił światłem i Twoją łaską oraz umacniał w nadziei Twego Miłosierdzia. Racz je wprowadzić do Królestwa Twojej chwały za przyczyną Najświętszej Maryi Panny i wszystkich Twoich świętych, jak również przez modlitwy Twego świętego Kościoła i nas wszystkich, niegodnych sług Twoich, którzy błagamy dla nich o Twe zmiłowanie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Brak możliwości komentowania.