Sukces naszej poetki Emilii

GRATULACJE!

Pragniemy podzielić się radosną wiadomością!

Nasza parafianka – członkini Akcji Katolickiej – Pani Emilia Opiela kilka tygodni temu wzięła udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. Ks. Kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

Na konkurs nadesłano 1125 prac z różnych stron Polski, Anglii, Niemiec i USA.

Jej starania zostały docenione przez Jury i Pani Emilia zdobyła wyróżnienie w kategorii: Poezja. Niezwykle ucieszyła nas ta wiadomość o jej wielkim osiągnięciu, do którego podeszła z wielką radością i zapałem. Nie każdy w tym wieku zdobyłby się na takie wyzwanie, a nasza członkini szykuje już pióro do drugiej edycji.

Każdego z nas Pan Bóg obdarzył talentami – nie chciejmy ich zatem zmarnować, ale dobrze wykorzystajmy je w swoim życiu – tak ja nasza poetka.

W imieniu Akcji Katolickiej i Księdza Proboszcza dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii. Niech osiągnięcie, które uzyskała Pani Emilia przyniesie Jej jeszcze więcej satysfakcji, a na co dzień życzymy by Pan Bóg obdarzał ją zdrowiem i Bożym błogosławieństwem.

Małgorzata Z

 

Poniżej zamieszczamy jedno z dzieł naszej utalentowanej parafianki.

 

„DO CIEBIE BOŻE”

Gdy tylko me oczy ze snu otworzę

To myślą lecę do Ciebie mój Boże.

Dziękuję szczerze za noc przespaną

Szczęśliwą, zdrową, Tobie oddaną.

 

Proszę wspomagaj znów mój dzień pracy,

Chociaż nie mija nigdy inaczej,

Ja tylko z myślą o Tobie mój Boże.

Aż do tej chwili, gdy spać się położę.

I tak dzień po dniu, dzień cały upływa.

 

Mimo, że lat przybywa, a sił wciąż nam ubywa

To wciąż są w życiu różne marzenia

A przecież świat się nigdy nie zmienia

Ty Jezu wszystko w Swych dłoniach masz

I w każdej chwili wciąż przy mnie trwasz.

Szczęśliwa jestem z Twojej opieki,

Niech z Tobą będę zawsze na wieki. Amen

Brak możliwości komentowania.