Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA W NASZEJ PARAFII

W tym roku obchodzimy rok św. Stanisława Kostki i 450. rocznicę jego narodzin dla nieba. Z tej okazji 5. i 6. listopada 2018 roku gościliśmy w naszej parafii relikwie i obraz tegoż świętego – patrona dzieci i młodzieży. Zostały nam one przekazane od parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowach Tuszowskich i w uroczystej procesji młodzież  wniosła i powitała je w naszej świątyni.

Kapłan w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na dzisiejszy świat, w którym dzieci i młodzież stawiają sobie za wzór do naśladowania różnych idoli. Uświadomił, że najlepszy wzór zostawił nam święty Stanisław, który zaufał Panu Bogu i wiernie trwał na drodze jaką mu przygotował. Jego krótka, ale jakże wspaniała obecność na świecie skłania nas do refleksji nad tym, jak wykorzystujemy czas dany nam na ziemi. Każdy z nas może czerpać z Jego życia wiele dla siebie.

Następnie w czasie adoracji, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zawierzyło swój oddział św. Stanisławowi – patronowi KSM-u. Po zakończonej Eucharystii każdy mógł oddać cześć świętemu poprzez ucałowanie relikwii. Kiedy podchodzimy do tego z wiarą, Bóg udziela nam za jego pośrednictwem swoich łask.

Następnego dnia o godzinie 15:00 została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz odbyło się czuwanie modlitewne przed relikwiami i obrazem św. Stanisława, w którym wierni powierzali Mu dzieci i młodzież oraz prosili o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. O godzinie 16:30 pożegnaliśmy obraz i relikwie przez ponowne ucałowanie, po czym Ksiądz wraz z młodzieżą odwiózł je do sąsiedniej parafii w Domatkowie i przekazał na ręce tamtejszego Proboszcza i młodzieży.

Czas peregrynacji to czas intensywnej modlitwy za dzieci i młodzież oraz na to, aby poznać Świętego Stanisława i przez Jego ręce wypraszać potrzebne łaski.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zechcieli spotkać się z tak niezwykłym Gościem i uczestniczyli w tej pięknej uroczystości! Bóg zapłać!

Brak możliwości komentowania.