Tajemnica świętych obcowania

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten, kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskiej osoby, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W tym dniu udajemy się na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich: przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten „płomyk nadziei”, wierząc, że cieszą się oni już chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Przypadający 2 listopada Dzień Zaduszny, często zwany Zaduszkami, w Kościele Katolickim poświęcony jest wspomnieniu i modlitwie za wszystkich zmarłych wierzących w Chrystusa, których dusze, zgodnie z wierzeniami, przebywają w czyśćcu. Czyściec to jeszcze nie niebo, ale jakby jego przedsionek. Dusze przebywające w czyśćcu potrzebują jeszcze oczyszczenia, aby móc spotkać się z Bogiem. Cała wspólnota Kościoła przychodzi z pomocą duszom czyśćcowym zanosząc w tym dniu prośby przed tron Boży oraz uzyskać i ofiarować odpusty zupełne.

W naszej świątyni przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach po Mszy Świętej modlitwą różańcową lub Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych!

Brak możliwości komentowania.