Moc różańca

KRÓLOWO  RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO – MÓDL SIĘ ZA NAMI!

 

Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,

Nasze smutki, radości i troski.

A Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,

Święta Panno Maryjo, pełna łaski…

 

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej, modlitwie prostej, a zarazem kompletnej pod każdym względem. W różańcu łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo i dziękczynienie. Człowiek włącza się w nią ciałem, duszą, głosem, dłońmi, swym umysłem i sercem. Modlitwa ta, oczyszcza nasze dusze z grzechu, pozwala nam zwyciężyć wszystkich naszych nieprzyjaciół, wzbogaca łaskami i zasługami, i w końcu uprasza nam u Boga wszystkie łaski. O skuteczności tej modlitwy mogą świadczyć choćby liczne wota w kościołach wieszane przy obrazach Matki Bożej Różańcowej.

Najcenniejszą różą, jaką możemy ofiarować Matce Bożej jest różaniec. Każde Zdrowaś Maryjo jest różą wysłaną do Nieba, która wypełnia Matkę Bożą ogromną radością. Mamy nie tylko rozważać postawę Jezusa i Maryi, ale naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

Módlmy się na różańcu! Módlmy się, by Matka Boża błogosławiła nas, nasze rodziny i cały świat swoim  kochającym, matczynym spojrzeniem oraz nieustannie płonącym Niepokalanym Sercem. Pozwólmy więc, by Jezus i Maryja oraz modlitwa stały się centrum naszego życia!

Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę różańcową i podtrzymywanie tej pięknej tradycji, jaką są październikowe nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele odbywać się będą codziennie o godzinie 17:00, a w niedzielę o godzinie 11:00. Zapraszamy!

Brak możliwości komentowania.