Boże Ciało

BOŻE CIAŁO – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

W czwartek 31 maja, po niedzieli Trójcy Przenajświętszej, Kościół obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – święto całego Kościoła, który powstaje i gromadzi się podczas „łamania chleba”. Jest to podziękowanie Jezusowi za Dar Eucharystii, za to, że dał nam się cały! A my? Jak często nie doceniamy tego Wielkiego Daru, jakże często zaniedbujemy Mszę Świętą… W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a później przez osiem dni – w oktawie tej uroczystości, czcimy tajemnicę Bożej obecności wśród nas w Najświętszym Ciele i Krwi Chrystusa. W czasie Eucharystycznej Uczty Jezusa, składa Ojcu siebie w ofierze za nas. Chleb i wino stają się prawdziwym Ciałem i Krwią Chrystusa – Pokarmem dla nas na drogę do wiecznego królestwa.

Jezu ukryty w Najświętszej Hostii, umocnij naszą wiarę i rozlej w nas miłość do Ciebie ukrytego w Chlebie Życia. Prosimy, abyśmy często nawiedzali Cię obecnego w Najświętszym Sakramencie, adorowali Cię, uwielbiali i dziękowali Ci za Twoją obecność wśród nas. Dziękujemy Ci za dar eucharystycznych procesji, za to, że Ty – żywy Bóg, pragnąc być tak blisko swoich dzieci, przechodzisz naszymi ulicami. Uwalniasz nas z mocy zła, rozlewając Twój pokój i błogosławieństwo. Ten je przyjmuje, kto wierzy w Ciebie, i otwiera Ci drzwi swojego serca.

Brak możliwości komentowania.