Wypominki Roczne 2017/2018 w parafii św. Józefa w Przedborzu – część I

Wprowadzenie do wypominek rocznych:

Wszechmogący, wieczny Boże, który rozciągasz Swą władzę nad żywymi i umarłymi, okazujesz Swoje miłosierdzie wszystkim ludziom. Pokornie Cię błagamy, aby Ci za których się modlimy, dostąpili z twej łaskawości odpuszczenia wszystkich swoich grzechów i obdarzeni radością życia wiecznego mogli chwalić Cię bez końca. Tobie Boże miłosierny polecamy zmarłych; kapłanów pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszej parafii, ;  ks. Józef Adamczyk, ks. Henryk Florek, ks. Władysław Jędrzejewski, ks. Tomasz Bułat, ks. Jan Kościelny, ks. Kazimierz Bukowiec, ks. Władysław Sitko, ks. Jan Czuba, ks. Adam Stachura, ks. Jan Chmioła, księża Skwirut Józef i Roman, ks. Ryszard Kiwak, ks. Jacek Ruszel, ks. Stanisław Jaworski, ks. Marek, ks. Piotr, ks. Tomasz, ks. Wacław oraz zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz zmarłych polecanych w naszych modlitwach wypominkowych; Rozalia, Jan i Bronisław Gruszka, Stanisława Konefał, Anna i Władysław Marek, Janina i Jan Wilk, Władysława, Roman i Janusz Świder; Mycek Maria, Franciszek; Władysław, Krzysztof Sarama, Jan i Stefania Sitko; Józefa, Antoni Bezak, Janina, Józef Sudak;  Maria i Tadeusz Kuna, Stefania i Stanisław Kuna, Opiela Tekla i Józef, Stanisława i Władysław Żądło, Uliasz Maria i Ryszard; Kiełb Jan, Kulińska Janina i Bronisław, Polak Krystyna; Popielarz Adolf i zmarli rodzice, zmarli z rodziny Kluz i Popielarz; Sarama; Stefania, Michał, Janina, Jan, Starzec Zofia, Franciszek, Sarama Piotr, Barbara, Tylutki Artur; Zieliński Wacław, Jaworski Jan, Aniela, Józef, Stanisława, Piotr, Maria, Józef  Lechowscy Genowefa, Jan, Piecuch Genowefa, Julian; ks. Władysław Sitko, Antoni i Zuzanna Sitko, Antoni, Antonina, Michał Depa, Władysław i Aniela Majka, Stanisław i Rozalia Sitko, Stanisław i Waleria Dłużeń, dusze w czyśćcu cierpiące; Wiesner Józefa, Bolesław, Kordula Jan, Wizner Halina, Edward, Kuś Anna, Hopjan Józef, Szpak Józef, Wyrobek Genowefa, Stachnik Maria, Porada Katarzyna, Rząsa Weronika, dusze w czyśćcu cierpiące; Wiącek Stanisław, Siwiec Michał, Blicharz Julia, Wiącek Julia; Kołodziej Jan i Katarzyna, Stefania i Wincenty Harasiński, Maria Snopkowska; z rodziny Popielarz Jan, Stefania, Kazimierz, Józef, Jan, Władysław; Kiwak Andrzej, Katarzyna, Wojciech, Władysław, Antonina, Guzior Jan; Rozmus Helena, Ignacy, Drałus Eugeniusz, Rozmus Zofia, Andrzej, Kwarta Anna, Józef, Tylutki Józefa, Władysław; Bronisław Sitko, Bronisława Kowalska, Natalia Biesiadecka, Maria i Kazimierz Świątek Władysław i Andrzej Orzech; Stanisław i Marek Kaczor, Julia, Józef Czesnowski, Zofia, Grażyna Tylutka, Karolina, Władysław, Józef  Niezabitowski; Aniela i Józef Wojcieszek, Władysław Mucha; Robert Popielarz; Żądło Adam i Rozalia, Wolak Anna i Józef, Józefa Staroń, Jan i Stefania Sitko, Jan Rogala, Stefan Szypuła; Genowefa i Jan Niezgoda, Katarzyna i Józef Drożdż, Marianna i Władysław Ocimek, Julia i Piotr Bryk, Julian, Roman, Michał, Józef, Eugeniusz Bryk, Stanisława Kimbar, Maria Arabasz, Spaczyńska Weronika, dusze w czyśćcu cierpiące; Ks. Marian Kulinowski, Wojcieszek Aniela, Józef, Agnieszka, Jan, Władysław Mucha, Kosiorowski Jan, Katarzyna, Gola Stefania, Stanisław, Piotr Mazur, Katarzyna Suski, Żądło  Stanisław, Józef, Krok Marian, Romana Grzybowska, Saj Katarzyna, Franciszek, Chrzanowska Julia, Marian, Wojcieszek Bronisław, Katarzyna, Kucala Stanisław, Katarzyna; Paweł Mastalerz, Adela i Władysław Sitko, Stanisław Świder; Andrzej i Stefania Bryk, Wojciech i Zofia Gaweł; Franciszek, Helena, Henryk i Katarzyna  Mazur, Adam, Anna, Stanisław i Genowefa Sudoł; Monika, Franciszka, Marcin Marek, Kluk Józef, Apolonia, Michał Kasza; Ludwika, Stefania Kwarta, Jan, Wojciech Janczewski, Edward Klisiewicz, Jan, Anna Surdel; Jan Światek, Maria Draus, zmarli z rodziny Światek, Tyrpin, Draus i dusze w czyśćcu cierpiące, Franciszek, Katarzyna, Józef, Piotr Saj, Agnieszka, Stanisław Saj, Maria, Jan Pipała; Maria i Józef Pas, Aleksandra i Tomasz Sikora, Maria i Stanisław Orzech; Buta Kazimierz, Krok Wojciech i Ludwika, Eugenia. Kasza Zofia, brata Marcin i Stanisław, Kluk Marcin, Maria Cichowicz, Plis Maria; Jan Biesiadecki, Anna, Józef, Adam Proczek; Bryk Maria, Eugeniusz, Łojek Maria, Edward, Popielarz Aniela, Jan, S. Maria Gracjana Popielarz, Helena, Józef, Stanisław, Krystyna, Rita, Sabina Popielarz, Bryk Piotr, Julia, Józef, Anna, Michał, Anna, Roman, Julian, Weronika, Józef  Szpaczyński, Maria, Stefan, Ryszard Arabasz; Żądło Józef, Bronisława, Kazimierz; Filuba Stanisław, Maria, Kazimierz Żądło; Draus Zofia, Świątek Julia, Jan, Draus Władysława, Władysław, Świder Maria, Jan, Wiesław, Stefan, Aleksandra Świątek, Józef, Bronisław, Stypa Feliks, Jan, Michalina i zmarli z rodziny;  oraz  dusze w czyśćcu cierpiące…

Boże mój, miłuję Cię nade wszystko dla Twej nieskończonej dobroci i żałuję z całego serca, że Ciebie, moje Dobro Najwyższe, tak wiele razy obraziłem. Udziel mi swej łaski, abym wytrwał w dobrym i nie powracał już do dawnych moich grzechów. Zmiłuj się nade mną, a także nad duszami cierpiącymi w czyśćcu, które miłują Cię z całego serca i ze wszystkich swoich sił. Wysłuchaj błagania, jakie zanoszę za nimi i udziel mi łaski, o którą proszę przez ich wstawiennictwo. Miej litość nade mną i nad biednymi duszami w czyśćcu. O Maryjo, Matko dusz w czyśćcu cierpiących, uproś im jak najszybsze uwolnienie z czyśćca i wieczny odpoczynek w niebie. Amen.

Koronka do miłosierdzia Bożego…

 

Brak możliwości komentowania.