U tronu Jasnogórskiej Pani

PRZED TRON PANI JASNOGÓRSKIEJ

W sobotę 14 października o godzinie 00:30, po raz kolejny wyruszyliśmy z pielgrzymką parafialną przed Tron Jasnogórskiej Pani oraz do Sanktuarium w Leśniowie i Lelowie. Opiekunem naszego pielgrzymowania był Ksiądz Proboszcz.

Około godziny 5:00 rano dojechaliśmy do Częstochowy. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem, udaliśmy się na Godzinki ku czci NMP oraz na odsłonięcie Wizerunku Matki Bożej i Mszę Świętą, aby każdy mógł popatrzeć w „oczy Maryi”, powierzyć Jej swoje intencje, prośby i podziękowania. W czasie wolnym można było wyjść na wieżę, pójść do skarbca czy zrobić pamiątkowe zdjęcia. O godzinie 9:30 udaliśmy się na wały w parku klasztornym, który otacza Sanktuarium, na wspólną Drogę Krzyżową. Przed odjazdem zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe przy statule Świętego Jana Pawła II, która góruje nad pięknie położonym parkiem. Duchowa moc tego miejsca sprawia, że wiele osób wybiera się właśnie do Częstochowy, bo to miejsce znane nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ukochane przez tych, którzy obrali sobie Maryję za Matkę. Tam czujemy się jak w domu Najukochańszej Matki, tam odczuwamy Jej wszechogarniającą miłość i czułość. Polecamy Jej nasze trudy, sprawy, radości i prośby. A Ona zawsze nas wysłucha.

Następnie wyruszyliśmy do Leśniowa – Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, dodatkowy tytuł: Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw. Położone w pięknym zalesionym parku, oaza zieleni, ciszy i spokoju. W kościele Ojców Paulinów pw. Nawiedzenia NMP znajduje się łaskami słynąca Figura uśmiechniętej Madonny Leśniowskiej Patronki Rodzin. Brat Mateusz opowiadał nam o historii tego miejsca oraz o zakonie, który tam się znajduje.

Naszym ostatnim miejscem, do którego dotarliśmy, był kościół parafialny pw. Św. Marcina w Lelowie – Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszycielki Lelowskiej. Ksiądz Henryk opowiedział nam historię tego kościoła, który Niemcy podpalili i cały spłonął, i do dzisiejszego dnia trwają prace remontowe, a sanktuarium odzyskuje dawny blask. W głównym ołtarzu wisi krucyfiks Jezusa Ukrzyżowanego. W bocznym ołtarzu umieszczony jest obraz Matki Bożej Pocieszenia, u której wierni wypraszają potrzebne łaski. Nie brak pątników, którzy przybywają do Lelowa co roku, prosząc o łaski i dziękując za nie Maryi.

Około godziny 14:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ze śpiewem na ustach i z modlitwą różańcową szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.

Bóg zapłać opiekunowi duchownemu oraz uczestnikom za wspólną modlitwę i pielgrzymowanie. Szczęść Boże!

redakcja

Brak możliwości komentowania.