Różaniec ulicami Rzeszowa

RÓŻANIEC ULICAMI RZESZOWA

W niedzielę, 2 października 2017 roku, już po raz piąty odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Kilkanaście osób z naszej parafii po raz pierwszy wybrało się, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie. Procesja różańcowa rozpoczęła się pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Sreniawitów. Modlitwę koordynowali Ksiądz Stanisław Potera – asystent diecezjalny AK i Ksiądz Rafał Flak – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Modlitwie różańcowej przewodniczył bp Jan Wątroba. W nabożeństwie uczestniczył także bp Kazimierz Górny i kilku księży.

W Polsce Krucjata Różańcowa za Ojczyznę powstała w czerwcu 2011 roku z inicjatywy osób świeckich. Intencja Krucjaty została zaczerpnięta ze słów Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: „Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu’’.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie z różańcem w ręku, ze „Zdrowaśkami” na ustach przy pięknej słonecznej pogodzie przeszliśmy ulicami Rzeszowa do Kościoła OO. Bernardynów na Mszę Świętą. Modlitwą otaczaliśmy naszą Ojczyznę. W procesji dzieci i młodzież niosły figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz relikwie Świętego Franciszka i Świętej Hiacynty. Członkowie Bractwa Świętego Michała, Bractwa Świętego Józefa oraz Rycerze Kolumba na zmiany nieśli Krzyż. W nabożeństwie uczestniczyli także harcerze i harcerki. Na zakończenie procesji uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył bp. Jan Wątroba. W homilii nawiązał do fragmentu Ewangelii wg Świętego Mateusza o posłaniu synów do winnicy. Zwrócił uwagę, że wszyscy jesteśmy powołani do pracy w winnicy i tak jak synowie z opowiadania Jezusa Chrystusa, różnie na to powołanie odpowiadamy. Wzorem dla nas powinna być Maryja, w przypadku, której za deklaracją szło piękne życie.

„Uczmy się od Maryi, jak odpowiadać na zaproszenie Pana Boga do pracy w winnicy nie tylko słowami, ale całym życiem”.

Dziękujemy Księdzu Rafałowi za zaproszenie nas na tak piękne nabożeństwo za Ojczyznę i mamy nadzieję, że będzie pamiętał o nas w następnych latach. Bóg zapłać!

Brak możliwości komentowania.