Tydzień wychowania

„MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ”

Od niedzieli 10 września 2017 roku w naszej Ojczyźnie rozpoczął się VII Tydzień Wychowania. Koncentrować będziemy się wokół hasła: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Przeżywając już kolejny Tydzień Wychowania, w który tym razem wpisuje się jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki Wychowawczyni Syna Bożego.

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Obchodzony jest od 2011 roku. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania. Filarami wychowania ku pełni człowieczeństwa są: Eucharystia, pokuta, nabożeństwo do Matki Bożej i miłość do Kościoła.

Niech każdy z nas podejmie w tym czasie modlitwę w intencji duszpasterzy, nauczycieli, rodziców i wychowanków. Prośmy Ducha Świętego o dar prawdziwej miłości wychowawczej, która z jednej strony byłaby wrażliwa i czuła, a z drugiej wymagająca. Prośmy o ducha mądrego wychowania w polskich domach i szkołach.

Brak możliwości komentowania.