Podwyższenie krzyża św.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA

Święto Podwyższenia Krzyża Św. obchodzone jest w Kościele jako pamiątka odnalezienia relikwii Krzyża Świętego przez Św. Helenę na początku VI wieku, a następnie poświęcenia bazyliki ku czci Krzyża Św. w Jerozolimie w 335 roku.

Święto to, stawia w świetle krzyż, który jest „osią Wszechświata”, centrum naszego chrześcijańskiego życia, znakiem zwycięstwa Miłości nad śmiercią i bramą naszego zbawienia. Znak krzyża jest przez chrześcijan otaczany najwyższą czcią.

Warto właśnie w tym wrześniowym dniu, gdy Kościół zwraca nasze oczy w sposób szczególny ku tajemnicy krzyża, dostrzec jak ważny powinien być On dla nas i w jaki sposób możemy pogłębiać cześć wobec Niego w naszym życiu, ku głębokiemu pożytkowi duchowemu.

Święto Podwyższenia Krzyża Św. to także okazja, by przypomnieć historię krzyża, który jest w naszym domu.

– Czy w naszym domu wisi krzyż?

– Czy wisi on w godnym miejscu?

– Czy nie wstydzę się znaku krzyża – noszenia krzyżyka na szyi lub czynienia znaku krzyża w miejscach publicznych?

 

Panie, niech z Twego krzyża spłynie na nas moc wiary, nadziei i miłości i uczyni nas zdolnymi do budowania Twojego królestwa w naszych rodzinach i wszędzie, gdzie nas postawisz.

Brak możliwości komentowania.