Wakacje

Turnus wakacyjny DSM-u

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego i formacyjnego. Nadszedł czas na podsumowanie wakacji, na wspomnienia i podziękowania. Dla jednych była to okazja do przemiany swojego życia, a inni po prostu zmarnowali ten czas przesiadując na telefonie, komputerze czy oglądając telewizję.

My, jako Dziewczęca Służba Maryjna działająca w naszej parafii postanowiłyśmy dobrze wykorzystać czas odpoczynku i wyjechać na wakacyjne rekolekcje. Część z nas wybrała się do Kotani, a część do Zaczernia.

Była to dla nas okazja zbliżania się do Boga poprzez wspólnie spędzony czas na zabawie i modlitwie. Codzienne spotkania pobudzały do refleksji i pracy nad sobą; wycieczki, zajęcia rekreacyjne i pogodne wieczorki dostarczały wielu niezapomnianych emocji, a wspólne Msze Święte i adoracje umacniały ducha, by był ochoczy. Nie był to jedynie czas nieustannej modlitwy, ale także dobrej zabawy i poznawania nowych ludzi, spotkań w małych grupach, pełnienia dyżurów.

Teraz, po wakacyjnym odpoczynku, pełne sił i energii, rozpoczynamy nowy rok formacyjny. Cieszymy się, że będziemy uczęszczać na spotkania i podejmować nowe inicjatywy. Mamy nadzieję, że będzie to rok obfity w owoce naszej pracy. Wszystkim nam życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz wytrwałości i cierpliwości do siebie nawzajem.

Chcemy podziękować Panu Bogu za każdy dobrze przeżyty dzień wakacji oraz za opiekę, jaką nas obdarzył podczas letniego wypoczynku.

Pragniemy także podziękować wszystkim Kapłanom, Klerykom, Animatorom będącym na naszych turnusach, za trud i zapał, jaki wkładali w nas przez te dni, za opiekę i bycie na każde nasze zawołanie, a także za każdy uśmiech, dobre słowo i poczucie humoru, którego nigdy im nie brakowało. Składamy im za to wielkie „Bóg Zapłać!”

Podziękowanie także składamy Ks. Proboszczowi, który dołożył wszelkich starań, byśmy mogły pojechać na wakacyjny turnus oraz za częściowe dofinansowanie kolonii dla dziewcząt. Niech Pan Bóg i Matka Najświętsza mu za to wynagrodzą.

Przewodnicząca DSM-u – Natalia

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszych wakacyjnych rekolekcji.

 

 

Brak możliwości komentowania.