Poświęcenie groty fatimskiej na 100 – lecie objawień.

Poświęcenie groty fatimskiej

Każdego 13 dnia miesiąca, począwszy od maja do października, na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie, w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa fatimskie, których celem zgodnie z życzeniem Matki Bożej jest przede wszystkim pokuta i dążenie do nawrócenia według przekazu Sługi Bożej Siostry Łucji.

W tym miesiącu sierpniu było ono wyjątkowe, ponieważ w naszej parafii została poświęcona grota fatimska, którą wybudowano z okazji 100-lecia objawień w Fatimie.

Mszy Świętej o godzinie 11:00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ksiądz Paweł Liszka z parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Podczas homilii nawiązywał do Ewangelii, mówiąc o tym, by nasza wiara była mocna i by nigdy się nie zachwiała. Na jeziorze naszej codzienności mogą wydarzyć się nawet najgroźniejsze burze. Musimy nauczyć się oddawać nasze życiowe momenty paniki w ręce Boga i w takich chwilach wołać do Niego: ,,Jezu ratuj”, „Jezu, pomóż mi”.  Kapłan upominał nas, by prosić Maryję o silną, niezachwianą wiarę oraz o odwagę, aby wysiadać z łodzi i kroczyć ku Jezusowi po falach ufnie i pewnie. On pomoże nam we wszystkim, przeprowadzi nas nawet przez najcięższe burze naszego życia.

Po Mszy Świętej w gronie parafian wyruszyliśmy w uroczystej procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przesuwając paciorki różańca i śpiewając pieśni Maryjne polecaliśmy przez ręce Maryi parafian, budowniczych groty oraz swoje intencje. Maryja objawiając się trójce pastuszkom przyszła, by wezwać świat do nawrócenia i modlitwy. Prosiła o odmawianie różańca. Orędzie, które Maryja przekazała światu w Fatimie mimo upływu lat, nie straciło nic ze swej aktualności. Również dzisiaj świat potrzebuje mocy modlitwy, aby ludzkość na nowo mogła przylgnąć do miłującego Serca Boga.

Dziękujemy Księdzu Pawłowi za przewodniczenie Mszy Świętej, wygłoszone Słowo Boże oraz poświęcenie groty, a także Księdzu Proboszczowi za propozycję wybudowania groty fatimskiej, której niejedna parafia może nam pozazdrościć oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej powstania i uczestniczyli w tej uroczystości.

A głównym budowniczym groty był nasz Pan Henryk Marek, który z takim wielkim oddaniem wznosił ją dla Bożej chwały i na cześć naszej Matki Bożej. Pomocą i radą służyli Mu; Zbigniew Zieliński z Niwisk, Józef Majka, Józef Sarama, Piotr Sarama- kościelny, Tadeusz Żądło, Jan Mazur. Piękną dekorację kowalstwa artystycznego – „Róża dla Maryi” wmontował Wojciech Słotwiński, a oświetlenie wykonał Dariusz Ocimek. Wdzięczność wyrażamy Helenie Orzech za wypożyczenie betoniarki, a Józefowi Kiełb za materiały sypkie oraz wszystkim, którzy przynosili kamyczki i mają swój wkład w jej powstanie.

Matka Boża Fatimska niech nam wszystkim wyprasza u Swego Syna potrzebne łaski i miłość do Boga. Bóg zapłać!

Brak możliwości komentowania.