Pielgrzymka do źródeł miłosierdzia

PIELGRZYMOWANIE DO ŹRÓDEŁ MIŁOSIERDZIA

W słoneczny sobotni poranek, 10 czerwca 2017 roku dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, Księdzem Proboszczem oraz parafianami udali się na pielgrzymkę do Łagiewnik, by pokłonić się Miłosiernemu Jezusowi i zawierzyć Mu swoje rodziny, a także do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia położone jest w Krakowie – Łagiewnikach i związane jest z życiem i działalnością Faustyny Kowalskiej. Od lat 40. XX wieku jest miejscem pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu siostry Faustyny.

Pierwszym i najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza Święta celebrowana o godzinie 9:00 w Łagiewnikach. Każdy oddał swoje sprawy w prywatnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Po duchowej uczcie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Znajdują się tam Dróżki Pana Jezusa i Dróżki Matki Bożej oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryjskiej. W Kalwarii mieliśmy okazję ucałować relikwie św. Jana Pawła II wraz z kapłańskim brewiarzem, którego centrum stanowi ampułka z kroplą papieskiej krwi umieszczone na klęczniku, na którym modlił się Jan Paweł II.   Pani przewodnik przybliżyła nam historię tego miejsca.

W godzinach południowych wyruszyliśmy do rodzinnego miasta Karola Wojtyły – Wadowic. Pielgrzymi pomodlili się w Bazylice Ofiarowania NMP, a następnie udaliśmy się obejrzeć muzeum – dom rodzinny, w którym urodził się Karol Wojtyła oraz spędził w nim dzieciństwo i młodość. Dokumentujące życie i działalność kapłańska, a także związki z Wadowicami. Misją muzeum jest upamiętnianie i rozpowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem. Był czas na zakup pamiątek, lodów, kremówek oraz na wzmocnienie się kawką lub czekoladą.

Czas podróży upłynął szybko. Spędziliśmy go na wspólnej modlitwie, śpiewie i uczestnictwie w konkursach. Zadowoleni i wzbogaceni o wartości duchowe wróciliśmy do swoich domów.

Życzymy, aby ta szczególna sobota spędzona na modlitwie, wspólnym radosnym przebywaniu przyniosła owoce w postaci otwarcia się na Miłość Chrystusa i Maryi.

Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwe pielgrzymowanie, a Księdzu proboszczowi za zorganizowanie tak duchowej i pouczającej pielgrzymki. Bóg zapłać!

Brak możliwości komentowania.