Nabożeństwo fatimskie – 100 lecie objawień w Fatimie

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W sobotę 13 maja 2017 roku miało miejsce pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Tegoroczny maj był wyjątkowy ze względu na 100 rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. Wyjątkowość spotęgowała kanonizacja Franciszka i Hiacynty, jakie dokonał Papież Franciszek w Fatimie.

Przybyliśmy na wieczorną Mszę Świętą po to, aby oddać cześć Matce Bożej. Ofiarować jej nasze problemy, radości i nadzieję, by wstawiała się za nami u Boga, a także modlitwą otaczaliśmy naszą Ojczyznę. Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz misjonarz Szymon Piękoś z Ekwadoru. Po zakończonej Eucharystii wyruszyliśmy z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła  z modlitwą różańcową i śpiewem na ustach.

Nabożeństwo Fatimskie jest szczególną formą odpowiedzi na przesłanie fatimskie. Wyraża się pokutą, modlitwą różańcową oraz Nabożeństwem Pierwszych Sobót miesiąca.

Uczmy się realizować w życiu wskazówki Maryi dane pastuszkom z Fatimy, by trwać w modlitwie różańcowej każdego dnia.

Brak możliwości komentowania.