I komunia św.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

„Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,

bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

w tej Przenajświętszej Hostii białej”.

7 maja 2017 roku na Mszy Św. o godz. 10:00 w naszym kościele dwanaścioro dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. Dzień wcześniej z bijącym sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Ksiądz Proboszcz przez cały rok przygotowywał dzieci do przyjęcia Pana Jezusa do swego serca. W tym czasie była nauka modlitw, próby, a wszystko po to, aby ten jeden z najważniejszych dni w życiu pozostał na długo w pamięci. Pierwsza Komunia Święta to pierwsza uroczystość religijna, w której dzieci biorą świadomy udział. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic – muzeum. Tam, 10 czerwca przed obrazem Miłosiernego Jezusa dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla nich.

Życzymy dzieciom, aby Jezus przychodzący do ich serca nie został przysłonięty prezentami ale, aby Pana Boga stawiały na pierwszym miejscu. By zawsze Go pytały na modlitwie o radę, jak dobrze żyć, a także jak najczęściej przystępowały do sakramentów świętych.

Brak możliwości komentowania.