Misterium Męki Pańskiej

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W NIECHOBRZU

W niedzielę palmową 9 kwietnia br., o godzinie 16:30 wyruszyliśmy autokarem spod naszego kościoła do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W parku Matki Bożej, który znajdował się za kościołem, miało się odbyć Misterium Męki Pańskiej, które organizowane jest tam już po raz trzeci. Pomysłodawcą Misterium w Niechobrzu był Tomasz Grzebyk – student historii, stamtąd też pochodzący.

Widzowie na własne oczy mogli zobaczyć, jak wyglądały ostatnie godziny życia Jezusa, które upłynęły pomiędzy zdradą Judasza, a męczeńską śmiercią na Górze Golgota.

Jest to nie tylko kwestia odtworzenia scen, ale przede wszystkim chęć pomocy, aby przemówić poprzez obrazy do człowieka współczesnego, do którego obrazy szczególnie przemawiają. Mękę i śmierć Chrystusa z przejęciem obserwowały tłumy uczestników, a wśród nich bp. Jan Wątroba.

Podziwiamy wspaniałą grę i talent aktorski osób występujących oraz ich piękne stroje, a także doceniamy ten wielki trud przygotowania całego Misterium. Życzymy im dalszych sukcesów!

Jesteśmy wdzięczni Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie wyjazdu. Naprawdę warto było pojechać. Podczas oglądania Misterium mieliśmy okazję przeżyć duchowo drogę naszego Pana – Jego przejście od śmierci do życia.

Brak możliwości komentowania.