Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje parafialne

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, czyli Niedzielę Radości – rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, oczyszczenie, coś czego potrzebujemy przynajmniej raz w roku. Rekolekcje pomagają nam zrozumieć pewne ważne sprawy i spojrzeć na nie inaczej.

W tych dniach odbyły się nauki stanowe dla mężczyzn, kobiet, młodzieży, osób starszych i chorych, a także dla dzieci ze szkoły.

Ksiądz Krzysztof w trakcie tych czterech intensywnych dni uświadamiał nam, żeby wierzyć w Jezusa, w Jego siłę miłosierdzia i przebaczenia, a będzie to początek przemiany w życiu człowieka. W naszych zakłamanych czasach chyba najbardziej brakuje nam właśnie Prawdy. A Prawda świeci jasnym światłem i jest do odkrycia, do poznania, a nie do głosowania i ustanawiania. Tylko, że jednym z podstawowych warunków poznania Prawdy jest pokora. A z tym jest już znacznie gorzej w dzisiejszych czasach.

Jednym z ćwiczeń rekolekcyjnych, które wywarły na nas duże wrażenie było odciśnięcie naszych linii papilarnych kciuka na krzyżu, jako wyraz oddania się Jezusowi.

        Dziękujemy Księdzu Krzysztofowi za przyjęcie naszego zaproszenia oraz za pięknie głoszone Słowo Boże w tych ważnych dla całej parafii dniach. Życzymy Ci zdrowia, siły oraz Bożego błogosławieństwa. Niech ziarno, które siejesz przynosi plon stokrotny! Szczęść Boże!

Brak możliwości komentowania.