Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

 

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada 25 marca i Decyzją Episkopatu Polski ustanowiono ten dzień – Dniem Świętości Życia. Dzieło Duchowej Adopcji powstało tuż po objawieniach Matki Bożej w Fatimie, stając odpowiedzią na wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią jej Niepokalane Serce. W roku 1987 zostało ono przeniesione do Polski. Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele OO Paulinów w Warszawie pod nazwą Straż Pokoleń. Na początku 1994 roku powołano do życia ogólnopolski Ruch Krzewienia Duchowej Adopcji pod patronatem Przeora Jasnej Góry. 25 i 26 marca 1994 roku na Jasnej Górze odbyła się promocja Duchowej Adopcji i pierwsze przyrzeczenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski. Pełna nazwa brzmi: ,,Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.” Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy ( Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Osoba która przyjmuje Duchową Adopcję, spełnia zaszczytny akt ofiary. Chociaż dziecka nigdy nie zobaczy, nie przytuli, nie przygarnie do serca, broni jego życia. Jego imię zna tylko Bóg. Wypowiadając słowa modlitwy, prosi również Jezusa o zmianę nastawienia rodziców do zagrożonego dziecka, o nowe poprawne ukształtowanie ich psychiki, by zrozumieli, że rodzina jest niezastąpioną wspólnotą, ale spełni swą rolę tylko wtedy, gdzie będzie zbudowana na wzajemnej miłości.

Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji, mogą zrobić to w kościele podczas specjalnej Mszy Świętej. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego istnieje w naszej parafii od 2013 roku i wyszła z inicjatywy Księdza Józefa. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dzieło modlitewne, które kosztuje tak mało, a daje tyle dobrego.

,,NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI, JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI.” –  św. Jan Paweł II

Brak możliwości komentowania.